ZBIÓRKA MAKULATURY W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH. NA NAJLEPSZYCH CZEKAJĄ NAGRODY!

Ponad 110 placówek oświatowych zostało zaproszonych do konkursu ekologicznego zbiórki makulatury „Zbieramy papiery na…”. Na najlepsze szkoły i przedszkola czekają nagrody pieniężne. W puli jest 10 tysięcy złotych!

Do uczestnictwa w zbiórce makulatury zaprasza Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”, organizator konkursu „Zbieramy papiery na…”. Projekt skierowany jest do uczniów ze szkół podstawowych i przedszkoli zlokalizowanych na terenie 19 samorządów zrzeszonych w ZG RO-I „Czyste Środowisko”. Są to: Miasto Ostróda, Miasto Iława, Gmina Ostróda, Gmina Iława, Miasto i Gmina Morąg, Miasto i Gmina Miłakowo, Gmina Grunwald, Gmina Małdyty, Gmina Dąbrówno, Gmina Łukta, Miasto i Gmina Miłomłyn, Gmina Kurzętnik, Miasto Nowe Miasto Lubawskie, Gmina Nowe Miasto Lubawskie, Miasto i Gmina Zalewo, Miasto i Gmina Olsztynek, Gmina Jonkowo, Gmina Lubawa, Gmina Godkowo.

Celem konkursu jest edukacja ekologiczna i kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych mieszkańców z terenu ZG RO-I „Czyste Środowisko”.

Jednym z zadań Związku Gmin „Czyste Środowisko” jest edukacja ekologiczna, dlatego organizujemy ten konkurs – mówi Bogusław Fijas, przewodniczący ZG RO-I „Czyste Środowisko”. – Zbieramy makulaturę, ponieważ dostępność do niej jest stosunkowo łatwa. Wielu z nas robi zakupy w Internecie, po których pozostają nam kartony. Codziennie mamy w skrzynkach pocztowych sporo ulotek reklamowych, a niektórzy jeszcze kupują gazety. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków, bo wśród nich najłatwiej wyrobić nawyki proekologiczne. Natomiast ci najmłodsi zaangażują do zbiórki całe swoje rodziny: rodziców, wujków, dziadków… i to chodzi.

Dla najlepszych szkół w konkursie zbiórki makulatury organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne. W puli nagród na najlepszych „zbieraczy” makulatury czeka 10 tysięcy złotych. Konkurs „Zbieramy papiery na…” trwa do 21 listopada 2022 roku. Przelicznik przyjęty przez organizatora daje szanse wszystkim – dużym i małym szkołom oraz przedszkolom.

Potwierdzeniem udziału w konkursie „Zbieramy papiery na…” będzie zgłoszenie udziału danej Placówki w konkursie mailowo na adres: zbieramypapiery@wp.pl

W konkursie „Zbieramy papiery na…” każdy może wygrać.

Regulamin konkursu „Zbieramy papiery na…” dostępny jest tutaj: https://www.czystesrodowisko.eu/aktualnosci/84/regulamin-konkursu-zbiorki-makulatury

Zbiórka makulatury w konkursie „Zbieramy papiery na…” potrwa do 21 listopada

Fot. Archiwum organizatora

Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *