ZAWODY W BIEGU PRZEŁAJOWYM DLA KPP OSTRÓDA I ZAWODNIKÓW PKS MAZURY

W czwartek 26 maja na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino odbyły się Zawody w Biegu Przełajowym na dystansie 3000 metrów, które skierowane były do policjantów i pracowników cywilnych ostródzkiej komendy oraz zawodników klubu PKS MAZURY.

Na linii startu stanęło 20 osób: 16 mężczyzn oraz 4 kobiety. Trasa zawodów biegła wokół jeziora Sajmino 3 kilometrową ścieżką rekreacyjną. Zawodnicy mieli za zadanie przebiec długość ścieżki w jak najkrótszym czasie.

Konkurencję podzielono na dwie kategorie open: mężczyźni oraz kobiety.

Mężczyźni:

Zwycięzcą w kategorii mężczyzn został Kamil Głogowski z KPP Ostróda uzyskując czas czas 12:56:01. Za nim, z różnicą około 30 sekund uplasował się Sebastian Jarosiewicz (KP w Morągu) z czasem 13:35:07. Trzecie miejsce w pierwszej edycji biegu należy do Marcina Brzózki (KPP w Ostrodzie), który linię mety przekroczył po upływie 13:50:02.

Kobiety

W kategorii kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Agnieszka Anfulecka (PKS MAZURY) uzyskując czas 15:18:09. Drugie miejsce zajęła Anna Siniakiewicz (KPP Ostróda) z czasem 21:34:06, a na trzecim miejscu podium uplasowała się Beata Przewłocka (KPP Ostróda) z czasem 22:08:03.
Zwycięzcy obu kategorii to również tegoroczni triumfatorzy Biegu Wytrzymałościowo-Przełajowego. Jak widać plan treningowy został przez nich ułożony i zrealizowany optymalnie.