XIII POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY W BAŻYNIAKU

W piątek 29 marca w auli LO Nr I w Ostródzie odbyła się XIII edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego, zorganizowana przez bibliotekę szkolną Liceum Ogólnokształcącego  Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną w Ostródzie.

Konkurs był poświęcony popularnemu wśród młodzieży cyklowi  książek: „Archiwum Burzowego Światła”, amerykańskiego pisarza literatury fantasy Brandona Sandersona. Celem tej imprezy było propagowanie czytelnictwa i zachęcanie młodzieży do sięgania po dobrą książkę, rozwijającą wyobraźnię i intelekt.

Do udziału w zmaganiach zaproszono szkoły ponadgimnazjalne powiatu ostródzkiego, łącznie osiem placówek. Ostatecznie do testu wiedzy ze znajomości czterech książek: „Droga Królów ”, „ Słowa światłości” oraz  „Dawca Przysięgi” T.1 i T.2  Brandona Sandersona przystąpiło dziewięciu uczestników. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Marta Zwalińska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ostródzie, Michał Siwkowski – nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie  i Iwona Olszewska –nauczyciel bibliotekarz z LO  Nr I w Ostródzie. Autorem pytań konkursowych był nasz ekspert pan Michał Siwkowski.

Pierwsze miejsce w XIII Powiatowym Konkursie Czytelniczym, po przeprowadzonej dogrywce ustnej, wywalczył Dominik Warmiński – uczeń kl. II LO Nr I im. J. Bażyńskiego.

Miejsce drugie przypadło Marii Nowakowskiej -uczennicy kl. II LO Nr I im. J. Bażyńskiego.

Miejsce trzecie zajął  Michał Płodowski- uczeń kl. IV Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni nowościami wydawniczymi z literatury fantasy oraz sprzętem elektronicznym. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Sponsorami nagród dla zwycięzców konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Ostródzie,  Księgarnia „Lexica” w Ostródzie i pan Andrzej Bałdyga z firmy „Baltix” w Ostródzie.

Konkursowi towarzyszyły występy artystyczne uzdolnionej młodzieży z „Bażyniaka” : Magdaleny Bagińskiej, Weroniki Kuc, Anny Góry, której przy pianinie akompaniował Przemysław Biliński, Zuzanny Wierzbickiej, dwóch duetów: Martyny Sobieraj i Roksany Żołnierczuk , Wiktorii Krzyżanowskiej i Marty Kowalczyk oraz występy gitarowych instrumentalistów: Grzegorza  Machuli i Szymona Sokołowskiego.

Dla uczniów była to okazja do zaprezentowania swoich talentów wokalnych oraz umiejętności gry na różnych instrumentach. Oprawę konkursu stanowiła wystawa poświęcona życiu i twórczości amerykańskiego pisarza Brandona Sandersona.  Konferansjerkę prowadziła Alicja Buńka. Obsługę nagłośnienia zapewnił Jakub Krućko.

Dla uczestników konkursu, ich opiekunów
i młodzieży występującej został przygotowany poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców LO Nr I w Ostródzie.

Organizatorzy składają gratulacje zwycięzcom i uczestnikom konkursu, a także podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy zachęcili młodzież do uczestnictwa w zmaganiach konkursowych.

Do zobaczenia za rok!

Tekst: Iwona Olszewska
Zdjęcia: Marta Zwalińska, Katarzyna Fąk

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *