XIII MAZURSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA W KRAPLEWIE UDANĄ IMPREZĄ! BRZYDOWO ZE ZŁOTĄ TARKĄ

Koncerty, targi, kiermasze oraz ziemniaki na sto sposobów. To wszystko było w niedzielę w Kraplewie, można było smakować i próbować. Gotowanie „na żywo”, koncerty, degustacje potraw z ziemniaków i kiermasz lokalnej żywności – to tylko niektóre z atrakcji, które można było zobaczyć podczas XIII edycji Mazurskiego Dnia Ziemniaka.

Atrakcją tego niedzielnego popołudnia były koncerty muzyki cygańskiej i góralskiej w wykonaniu Leny z Zespołem. Ponadto o oprawę artystyczną zadbały zespoły wokalne z GCK-B Samborowo oraz Maciej Smoliński. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Uroczystego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Dyrektor Oddziału Szyldak Pomorsko Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzekęcinie Grzegorz Kaszczyński oraz przedstawiciele z Plœuc-L’Hermitage – gminy we Francji, w regionie Bretania, w departamencie Côtes-d’Armor oraz Rumunii.

Przez cały niedzielny dzień na terenie Dworu w Kraplewie królował ziemniak oraz wszystko to, co można z niego zrobić. Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców i gości, którzy jak sami przyznawali bawili się znakomicie.

Głównym punktem imprezy był konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaków o Złotą Tarkę Wójta Gminy Ostróda.

Jurorzy po burzliwych obradach przyznali następujące miejsca:

I miejsce – Sołectwo Brzydowo

II miejsce – Koło Gospodyń wiejskich LUBA w Lubajnach

III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Durągu

Wszystkim uczestnikom imprezy dziękujemy i zapraszamy za rok i zapraszamy do obejrzenia relacji live oraz dwóch fotogalerii z wydarzenia:

FOTOGALERIA Z XIII MAZURSKIEGO DNIA ZIEMNIAKA – OSTRÓDA FLESZ – KLIKNIJ TUTAJ

FOTOGALERIA Z XIII MAZURSKIEGO DNIA ZIEMNIAKA W KRAPLEWIE- GMINA OSTRÓDA – KLIKNIJ TUTAJ

Tekst: Gmina Ostróda

http://

Tekst: Gmina Ostróda,

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *