WICELIDER Z CHORZOWA LEPSZY OD OSTRÓDZIAN. SOKÓŁ PRZEGRYWA Z RUCHEM 1:3

Nie było cudu na stadionie przy ul. 3 Maja w Ostródzie. W meczu 10 kolejki II ligi Sokół Ostróda uległ wiceliderowi rozgrywek, klubowi z ogromnymi tradycjami Ruchowi Chorzów 1:3. Ruch był faworytem i potwierdził tę role podczas meczu. Na trybunach zasiadło sporo fanów niebieskich

Na początku groźniej zaatakowali ostródzianie, jednak strzał Kamila Kurowskiego z trudem obronił bramkarz chorzowian Bielecki.

Pierwsza groźną akcję Ruch przeprowadził w 17 minucie – Michał Mokrzycki strzelał głową, jednak bramkarz ostródzian Staniszewski nie miał problemów z obroną. Kilka minut później problemy pewne były po strzale z dystansu, jednak też udało się obronić. W dalszym ciągu spotkanie było dosyć wyrównane. Bramkarze obydwóch zespołów nie musieli interweniować zbyt często.  Gdy wydawało się, ze na przerwę zawodnicy zejdą do szatni przy wyniku remisowym, padł pierwszy gol w meczu – niestety dla chorzowian.

W 45 minucie strzelcem bramki Michał Mokrzycki, który strzałem z bliskiej odległości głową pokonał Staniszewskiego.

Kibice nie zdążyli za bardzo jeszcze ochłonąć po przerwie, a mieliśmy już 2-0 dla gości, po błędzie przy wyprowadzaniu piłki przez ostródzian. Podanie Flaka do bramkarza było zbyt krótkie, piłkę przejął Kowalczyk, jego strzał odbija bramkarz ostródzian, jednak przy dobitce Foszmańczyka jest już bezradny. 3 minuty później trener Kotas zdecydował o zmianie – Flaka zastąpił Słupski.

Ruch kontrolował grę, a w 70 minucie podwyższył na 3:0. Dobra akcja Ruchu, a strzelcem gola Łukasz Janoszka.

Kibice Sokoła doczekali się jednak bramki dla ostródzian. W 75 minucie błąd obrońcy Ruchu wykorzystał wprowadzony na boisko po przerwie SLupski, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Ruchu nie pomylił się.

Ostródzianie próbowali pójść za ciosem, jednak bez skutku. W końcówce także Ruch miał jeszcze szanse, lecz ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3. Goście odnieśli kolejne zwycięstwo, które na chwile obecną pozwoliło im wskovzyć na fotel lidera II ligi.

Na przeciwnym biegunie tabeli znajduje się Sokół. Ostródzianom na pociechę pozostała trzecia zdobyta bramka w sezonie. Niestety na pierwsze punkty będziemy musieli jeszcze poczekać.

Sokół Ostróda – Ruch Chorzów 1:3

Bramki: 75′ Słupski – 45’Mokrzycki, 48’Foszmańczyk, 70’Janoszka

Żółte kartki: 35′ Neugebauer, 47′ Kowalczyk (obaj Ruch)

Sokół Ostróda: Staniszewski – Klimek, Dzięcioł, Kurowski (84′ Faltyński), Rugowski, Skórecki, Żyznowski (60′ Michalski), Stępień, Dymerski, Flak (51′ Słupski), Bondarenko.

Ruch Chorzów: Bielecki – Kasolik, Nawrocki, Kulejewski, Wójtowicz (90′ Kwaśniewski), Neugebauer, Mokrzycki (66′ Wyroba), Szkatuła (66′ Dyr) – Janoszka, Foszmańczyk (72′ Siwek), Szczepan (46′ Kowalczyk).

Post Author: redakcja