WALENTYNKI W BIBLIOTECE „BAŻYNIAKA” W OSTRÓDZIE

Z okazji Walentynek biblioteka szkolna w Liceum nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie przygotowała dla swoich czytelników kilka atrakcji: wystawę literatury o tematyce miłosnej, konkurs plastyczny i akcję : „Randka w ciemno z książką”.

Na wystawie książek z pięknymi historiami miłosnymi znalazły się takie klasyki miłosnej literatury jak: „Love story” E. Segala, „Przeminęło z wiatrem” M. Mitchell, „Romeo i Julia” W. Szekspira, czy „Dzieje Tristana i Izoldy”. Nie zabrakło też literatury współczesnych pisarzy takich jak: C. Ahern, C. Hoover, D. Steel, N. Sparksa, R. P. Evans , czy J. Moyes. Fani romansów licznie przybyli do biblioteki, żeby wypożyczyć polecane przez bibliotekarzy pozycje.
Święto Zakochanych było też okazją do przeprowadzenia przez Koło Przyjaciół Biblioteki akcji: „Randka w ciemno z książką”, która miała na celu zachęcenie uczniów do czytelnictwa. Tego dnia młodzież mogła przyjść do biblioteki szkolnej, wybrać książkę w ciemno ( zapakowaną w szary papier) i… zakochać się w czytaniu. Bardzo wielu uczniów dało się tego dnia skusić na wypożyczenie książki bez znajomości jej tytułu, autora, bez czytania recenzji. Kluczem do sukcesu i powodzenia tej akcji okazała się niespodzianka. Nikt nie wiedział, na co trafi i jaką książkę przyniesie do domu.
W styczniu biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny z okazji zbliżających się Walentynek. Uczestnicy mieli przygotowywać prace plastyczne na temat : „Zakochane pary – bohaterowie Twoich ulubionych powieści”. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpiło 14.02.2020 r.
I MIEJSCE (ex aequo) zajęła Martyna Szlachtowicz z kl. I Cp
I MIEJSCE (ex aequo) przypadło Oliwii Beczyńskiej z kl. I Dp
II MIEJSCE (ex aequo) zajęła Wiktoria Urbaniak z kl. I Ag
II MIEJSCE (ex aequo) zdobyła Amelia Dziedziech z kl. 2 A
III MIEJSCE (ex aequo) zajęła Wiktoria Wejer z kl. 2D
III MIEJSCE (ex aequo) przypadło Zuzannie Zawadzkiej z kl. 2 D.
W tym roku uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Tegoroczne Walentynki w „Bażyniaku” uważamy za bardzo udane.
Tekst: Iwona Olszewska

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *