UROCZYSTE PRZEKAZANIE NOWEGO SAMOCHODU POŻARNICZEGO DLA OSP W DURĄGU

Ochotnicza Straż Pożarna w Durągu otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO. W niedzielę, 10 października, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.
O przywitaniu nowego wozu bojowego dla OSP Durąg, które odbyło się w piątek 17 września pisaliśmy tutaj. W linku znajdziecie bogatą fotogalerię z tego momentu i video: STRAŻACY Z DURĄGA MAJĄ NOWY WÓZ BOJOWY! ZAMIAST STAREGO STARA JEST NOWE VOLVO! (foto+video)
Jednocześnie w niedzielę 10 października w Durągu, w Gminie Ostróda odbyło się także oficjalne otwarcie zabytkowego parku oraz II Gminny Festiwal Dyni. Podajemy link do naszych artykułów: GMINA OSTRÓDA: OFICJALNE OTWARCIE ZABYTKOWEGO PARKU W DURĄGU I II FESTIWAL DYNI
Przekazany pojazd podwyższa możliwości działań ratowniczych jednostki OSP w Durągu. Zakup samochodu udało się zrealizować dzięki wspólnemu sfinansowaniu zadania przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – 120 000,00 zł., Wojewódzki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie – 263 001,87 zł, Gmina Ostróda – 344 604,13 zł.
Środki otrzymane z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie – 50 000,00 zł. Całkowita wartość zadania wyniosła 777 606,00 zł. Uroczystość swoją obecnością uświetniła obecność przedstawicieli Senatu i Sejmu RP, władz rządowych i samorządowych, Państwowej Straży Pożarnej oraz delegacje wszystkich jednostek OSP z Gminy Ostróda i jednostki OSP Ostróda. Całość uroczystości poprzedziła msza święta odprawiona w Kościele Parafialnym Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Durągu. Uroczysta zbiórka była okazją do wręczenia wyróżniającym się strażakom z OSP w Durągu odznak Związku OSP RP.
Źródło: Gmina Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *