TERYTORIALSI Z MORĄGA SZKOLĄ UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH

W dniach 07-08.06.2021 w 42 Batalionie Lekkiej Piechoty w Morągu odbyło się szkolenie klas mundurowych z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu.

Młodzież przywitał dowódca batalionu ppłk Maciej Rypiński, a następnie przedstawił informację, jaki jest cel tworzenia oddziałów obrony terytorialnej, a także kto i w jaki sposób może ubiegać się o wstąpienie w szeregi WOT. Podczas dwóch dni młodzi kadeci poznali działania na polu walki. Zrealizowano zagadnienia dotyczące zatrzymania i przeszukania osób, zastawiania pułapek i wnyków, udzielania pierwszej pomocy na polu walki. Ważnym elementem szkolenia była nauka postaw strzeleckich, poznanie budowy karabinka MSBS GROT, a także zasady walki wręcz.

Absolwenci, oraz pełnoletni uczniowie klas mundurowych zasilają szeregi 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu. Dowódca 42blp podkreśla, że współpraca z Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących będzie dalej kontynuowana, ponieważ to właśnie młodzi ludzie stanowią przyszłość polskiej armii. Podczas szkoleń możemy przekazywać praktyczne umiejętności wojskowe, a także budować postawy patriotyczne.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *