SOKÓŁ ZAPEWNIA SOBIE UTRZYMANIE W II LIDZE PO ZWYCIĘSTWIE Z HUTNIKIEM!!!

Po dwóch tygodniach przerwy do drugoligowej gry wrócili piłkarze ostrozkiego Sokoła. Przerwa dobrze zrobiła trójkolorowym, którzy z trudnego terenu w Krakowie przywieźli komplet punktów, pokonując miejcowego Hutnika 2:1!

Mecz był ważny dla ostródzian w kontekście zapewnienia sobie utrzymania w II lidze, które krakowianie zapewnili sobie już tydzień temu.

Początek dla gospodarzy, którzy w 15 minucie wyszli na prowadzenie. Po faulu na Olszewskim Hutnik wykonywał rzut wolny. Po dośrodkowaniu Świątka gola głową Patryk Kieliś. Na odpowiedzieć piłkarzy z Ostródy nie musieliśmy długo czekać. Już cztery minuty później mieliśmy remis, a strzelcem gola był Rafał Siemaszko. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, choć obydwa zespoły miały szansę na zmianę wyniku.

Tuż po przerwie nastąpiło rozstrzygnięcie. W 46 minucie Krzysztof Wicki wykrzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową zdobył zwycięską, jak się później okazało, bramkę dla Sokoła. Gospodarze jeszcze kilkukrotnie atakowali, ale albo strzelali niecelnie, albo świetnie w bramce ostródzian spisywał się Niezgoda. W 90 minucie czerwoną kartką za dwie żółte ukarany został zawodnik Hutnika Drąg.

Porażką z Sokołem Hutnik zakończył sezon, ponieważ w ostatniej kolejce pauzuje. Sokół Ostróda zapewnił sobie utrzymanie w II lidze!!! a za tydzień podejmie u siebie w hitowym meczu z walcżacym o bezpośredni awans GKS Katowice.