OBCHODY ŚWIĘTA: ”PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH” W BAŻYNIAKU

W ramach obchodów święta : ”Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych” tradycyjnie, jak co roku, biblioteka LO Nr I w Ostródzie zorganizowała w tym czasie wiele różnorodnych imprez.
Na początku października został ogłoszony konkurs plastyczny nt.: „Ilustracja do ulubionej książki”.
Decyzją jury w konkursie:
I miejsce zajęła Martyna Szlachtowicz z kl. I Cp
II miejsce przypadło Alicji Nowickiej z kl. I Dp
III miejsce zdobyła Zuzanna Zawadzka z kl. II D
Pozostałe uczennice: Oliwia Beczyńska z kl. I Dp, Wikotoria Urbaniak z kl. I Ag, Amelia Dziedziech z kl. II A i Martyna Sobieraj z kl. II D otrzymały wyróżnienia.
Dnia 16 października została przeprowadzona akcja „Wypożycz książkę z owocowym dodatkiem”. Każdy czytelnik, który tego dnia przyszedł do biblioteki i wypożyczył książkę, otrzymał owocową niespodziankę.
Dnia 23 października odbył się konkurs czytelniczy nt: „Co wiesz o książce i bibliotece?” . Wzięły w nim udział dwuosobowe zespoły- reprezentacje wszystkich klas. Podczas jednej godziny lekcyjnej młodzież rozwiązywała test
z dziejów książki i bibliotek oraz ze znajomości cytatów zaczerpniętych z różnorodnej literatury.
Decyzją jury w konkursie:
I miejsce zajęła klasa 3 C, którą reprezentowała drużyna w składzie:
Maria Nowakowska i Marcin Rochowicz.
II miejsce przypadło klasie 3 B, którą reprezentowała drużyna w składzie:
Iga Ciarcińska i Zuzanna Roguska.
III miejsce (ex aequo) zdobyła klasa 1 Ag , którą reprezentowała drużyna
w składzie: Wiktoria Zając i Edyta Wątła.
III miejsce (ex aequo) zajęła klasa 2 A , którą reprezentowała drużyna
w składzie: Adrian Majewski i Szymon Krysiak.
Dnia 25 października w czytelni odbyły się twórcze zajęcia z rękodzieła. Uczniowie wykonali drewniane podstawki i zakładki do książek ozdobione techniką decoupagy. Uczniowie wykazali się wielkim talentem, pracowitością
i inwencją twórczą. Powstały piękne prace rękodzielnicze.
W ciągu całego miesiąca października można było zakupić książki na Kiermaszu Taniej Książki „Kup za 1 zł”. Bibliotekarze wraz z członkami Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali do sprzedaży w bibliotece, za przysłowiową złotówkę, starsze książki pozyskane z darów od uczniów, absolwentów, nauczycieli i rodziców. Kiermasz cieszył się wielkim zainteresowaniem. Pozyskane pieniądze zostały przeznaczone na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej.
Przez cały miesiąc biblioteka prowadziła też zbiórkę makulatury. Surowiec wtórny przynosili uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły, którzy wykazali się wzorową postawą ekologiczną. Za pozyskane pieniądze ze sprzedaży makulatury biblioteka zakupiła nowości wydawnicze.
Szkoła dziękuje wszystkim za włączenie się w obchody święta ”Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”, a zwycięzcom konkursów gratuluje wygranej!

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *