OTWARCIE POMOSTÓW W WILAMOWIE I REGATY O PUCHAR WÓJTA GMINY MAŁDYTY

W sobotę 7 lipca 2018 w Wilamowie na jeziorze Ruda Woda odbyły się I Regaty o Puchar Wójta Gminy Małdyty oraz uroczyste otwarcie pomostów.

Celem imprezy była promocja Gminy Małdyty, integracja społeczności żeglarskiej, promocja zdrowia poprzez aktywne spędzanie czasu, doskonalenie umiejętności żeglarskich oraz wyłonienie najlepszej załogi i sternika.

Na start zgłosiło się 20 załóg. Regaty rozpoczęło przywitanie żeglarzy i gości przez przewodniczącego Rady Gminy Mirosława Cymer. Następnie sędzia główny regat Mariusz Anaszewicz zaprosił sterników na odprawę gdzie udzielił instruktażu żeglugi w tym dniu. Zgodnie z ustaleniami komandora regat Cezarego Brędowskiego i sędziego rozegrano 4 wyścigi.

Ostatecznie zwycięzcą I Regat o Puchar Wójta Gminy Małdyty została załoga „Czarnej Perły” w składzie: Robert Prajwocki, Krzysztof Rygielski, Marcin Górniewski.

Drugie miejsce zajęła ekipa „Piątki +” w składzie: Magdalena Kopytko, Antoni Kopytko, Artur Kopytko, Michalina Kopytko, Julia Nowicka.

Tuż za nimi uplasowała się dzielna ekipa „Rebelii” w składzie: Zbigniew Kościukiewicz, Katarzyna Kościukiewicz, Krzysztof Stangrecki, Wiesław Krzemieniewski.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy pozostałym załogom regat: min. Venkor, Atum, Wiki, Sagittarius, Rudzik, Omega, Topper ISO, Spark, Kompan, Świst, Sabina, Mega, Orion 9, Orion 8, Nesh.

W trakcie regat odbywał się turniej piłki plażowej o puchar Lechpak Cup 2018 r., oraz mini koncercik Huberta Kalinowskiego. Ważnym punktem imprezy było poświęcenie pomostów przez proboszcza Jarosława Suchomskiego oraz uroczyste otwarcie, którego dokonali: z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Bogdan Bartnicki, wykonawca projektu Dawid Pankowski, Wójt Marcin Krajewski i sołtys Wilamowa Rafał Lech.

W ramach symbolicznego podziękowania Wójt Gminy wręczył pamiątkowe statuetki: za dofinansowanie projektu dyrektorowi Bogdanowi Bartnickiemu, za wykonanie pomostów Dawidowi Pankowskiemu, Andrzejowi Wygonowskiemu za zaprojektowanie, Grzegorzowi Kusiak za nadzór nad prawidłowym wykonaniem, Damianowi Szwalgin za koordynowanie projektu oraz serdeczne podziękowania dla księdza proboszcza za wsparcie duchowe.

Po oficjalnych uroczystościach można było przejść do wręczenia pucharów i dyplomów żeglarzom i zawodnikom piłki siatkowej.

O godz. 17.00 przyszedł czas na koncerty zespołów Szantaż i Żeglarze Portowi. Mieszkańcy oraz turyści doskonale bawili się śpiewając znane utwory razem z wykonawcami.

Organizator Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małdytach dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy a w szczególności za fachową obsługę regat Cezaremu Brędowskiemu (Keja Morąg) oraz sędziemu Mariuszowi Anaszewiczowi.

Źródło: GOKiS Małdyty

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *