JAKIE MIEJSCA ZAJĘŁY SZKOŁY Z POWIATU OSTRÓDZKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU PERSPEKTYWY 2022

Poznaliśmy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce w corocznym rankingu Perspektywy 2022. W rankingu, ale, trzeba przyznać, że na dość dalekich pozycjach, znalazły się także szkoły z naszego powiatu. Jak co roku sklasyfikowanych jest ich niewiele, a te, które ujęto w rankingu znajdują się raczej na dalekich pozycjach.

Zwycięzcami Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 zostały w kategorii najlepsze liceum XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, zaś w kategorii najlepsze technikum –  Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

Ranking liceów

Najlepszym liceum w naszym województwie jest XII LO im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie, które w rankingu ogólnopolskim jest na 55 miejscu. A jak wypadły szkoły z Powiatu Ostródzkiego?

Wśród liceów najwyżej, bo na 328 miejscu w Polsce sklasyfikowano Salezjańskie LO im. św. Dominika Savio z Ostródy. W ostatnich trzech latach szkoła zajmowała miejsca 157 rok temu, 377 dwa lata i 197 trzy lata temu. W województwie warmińsko-mazurskim dało to 7 miejsce.

Liceum Ogólnokształcące nr. I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie w 2022 roku zajęło 638 miejsce. W ostatnich 3 latach było to odpowiednio 571, 622 i 460 miejsce). Szkoła została sklasyfikowana na 22 miejscu w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostródzka Szkoła Mistrzostwa Sportowego także znalazła się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce. Liceum z SMS-a sklasyfikowano na 986 miejscu. Ani rok temu, ani dwa nie znalazło się w rankingu, a 3 lata temu było 996. W województwie SMS został sklasyfikowany na 35 miejscu.

W rankingu, ale poza pierwszym tysiącem znalazło się jeszcze Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. Leona Kruczkowskiego w Morągu. Dało to 44 miejsce w województwie.

Ranking techników

Wśród techników w pierwszej 500 nie ma żadnej szkoły z powiatu ostródzkiego!

Powyżej 500 miejsca sklasyfikowano:

  • Technikum nr 1 (ZSZiO) z Morąga (19 technikum w województwie),
  • Technikum nr 2 (Zespół Szkół Zawodowych im. S. Petöfi) z Ostródy (24 miejsce w województwie),
  • Technikum nr 3 (Zespół Szkół Rolniczych im. W. Witosa) z Ostródy (34 miejsce w województwie),
  • Technikum im. gen. J. H. Dąbrowskiego z Dobrocina (41 w województwie),
  • Technikum nr 2 (ZSL) z Morąga. (43 w województwie

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *