MAZURSKIE PIECZENIE CHLEBA W LUBAJNACH (GMINA OSTRÓDA)

W sobotę 12 września w Lubajnach (Gmina Ostróda) miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie Mazurskie Pieczenie Chleba w 100 lecie Bitwy Warszawskiej.

Święto chleba było wydarzeniem poprzez które organizatorzy chcieli pokazać polskie tradycje narodowe i związany z nimi polski szacunek do kromki chleba.  Rozpoczęło się ono Mszą Św. Dziękczynną w Kościele p.w. św. Benedykta Opata w Lubajnach.

Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Ostróda brały udział w konkursie kulinarnym z miejscowości Warlity Wielkie, Durąg, Naprom, Grabinek i Lubajny. A działo się to w asyście 1 Pułku Ułanów Krechowieckich im. Płk Bolesława Mościckiego.
Rotmistrz Adam Sujecki prowadził pokaz i prezentację ” Konie w życiu człowieka od lat pięciu do stu pięciu”. Były także występy lokalnych zespołów ludowych, mini plener wyrobów rękodzieła lokalnych artystów, porady dietetyka, porady od osób zajmujących się pieczeniem chleba. Prezentacja wyrobów tradycyjnej kuchni mazurskiej.
Organizatorzy czyli Centrum Aktywności Społecznej Lubajny dziękują patronom wydarzenia czyli Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa oraz Gminie Ostróda za dofinansowanie projektu. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Oddziału Terenowego KOWR Olsztyn Grzegorzowi Kierozalskiemu, Wójtowi Gminy Ostróda, Stowarzyszeniu Durąg XXII wieku za napisanie i realizację Projektu ” Od ziarenka do bochenka”.
Źródło: Centrum Aktywności Społecznej Lubajny, zdjęcia: Centrum Aktywności Społecznej Lubajny

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *