KLUB SPORTOWY MAGNES NEODYMOWY I BRUNO ŁOWCA MAZURY POMAGALI SPRZĄTAĆ RZEKĘ PASŁĘK W BRANIEWIE

Dziś w sobotę 1 września od 9:00 do 18:00 Klub Sportowy Magnes Neodymowy oraz Bruno Łowca Mazury uczestniczyli w akcji czyszcząco-sprzątającej „Czysto po wakacjach” w Braniewie pomagając oczyścić koryto rzeki Pasłęk przepływającej przez miasto.

Podczas akcji można było także obejrzeć pokaz ratownictwa. W wydarzeniu uczestniczyli również nurkowie oraz wolontariusze z Braniewa, Fromborka i okolic.

Tak jak zawsze nie zabrakło pracy dla nikogo. Tym razem jednak dochód ze sprzedaży wyłowionego z rzeki złomu zostanie przeznaczony na Dom Dziecka „Słoneczne Wzgórze” we Fromborku. Wśród wyłowionych rzeczy był m.in. rower i stare narzędzie rolnicze.

Za udział w wydarzeniu brawa należą się dla Klubu Sportowego Magnes Neodymowy oraz Bruno Łowcę Mazury, którzy poświęcili cały dzień na oczyszczanie kolejnego akwenu wodnego i pomoc dzieciom. To kolejna akcja sprzątania naszych wód i terenów nad nimi położonych, w której biorą udział i trzeba przyznać, że nie brakuje im konsekwencji i wytrwałości.

Akcja w Braniewie „Czysto po wakacjach” odbywała się pod patronatem burmistrza miasta Moniki Trzcińskiej oraz przy współudziale Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego Batory, które przekazało podziękowania Bruno Łowcy Mazury oraz Klubowi Sportowemu Magnes Neodymowy za pomoc w organizacji akcji sprzątania rzeki Pasłęk oraz pokazu ratownictwa.

Dziękujemy Bruno Łowca Mazury za zdjęcia.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *