GRAŻYNA MODRZEWSKA Z OSTRÓDY NA I MIEJSCU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „WIEM JAK W BANKU. WSZYSTKO O PIENIĄDZU”

Na konferencji prasowej, która odbyła się 20 grudnia on-line ogłoszono laureatów konkursu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”, który Polska Agencja Prasowa zorganizowała we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Na konkurs nadesłano aż 189 prac.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: dorośli pracujący z dziećmi i młodzieżą, uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych oraz uczniowie szkół podstawowych. Młodsi uczestnicy nadesłali m.in.: wiersze, komiksy, prezentacje, plakaty, filmy, audycje, zdjęcia szkolnych wystaw, gry planszowe i terenowe. Dorośli przesłali scenariusze lekcji oraz projekty autorskich pomocy dydaktycznych.

W kategorii dorosłych pracujących z dziećmi trzecie miejsce zajęła Bogumiła Borek z Kielc za scenariusz lekcji dla uczniów szkoły średniej pod hasłem „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Drugie miejsce przyznano Agnieszce Sławińskiej z Sochaczewa, która również przygotowała scenariusz lekcji dla szkoły ponadpodstawowej.

Pierwsze miejsce zajęła pani Grażyna Modrzewska z Ostródy. Jej scenariusz lekcji dla uczniów  szkoły średniej „Strony pełne faktów, czyli bankowe zmagania o kolejne wyzwania” został najwyżej oceniony przez jury konkursu.

„Mój scenariusz opracowałam na zasadzie lekcji wirtualnej. Uczniowie wchodzą do sali i dowiadują się, że dzisiaj na zajęciach odwiedzą Narodowy Bank Polski i dzięki temu będą rozwiązywać zadania i szyfry. Ich lekcja będzie kreatywnym poznawaniem tego banku. Celem było też to, żeby uczniowie sami pracowali i sami dochodzili do tej wiedzy” – powiedziała Grażyna Modrzewska podczas uroczystej konferencji.

W konkursie „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” za zajęcie pierwszego miejsca uczniowie szkół podstawowych otrzymali nagrody w wysokości 1000 zł, drugiego miejsca 750 zł, zaś trzeciego – 500 zł. W kategorii szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych nagrodą za pierwsze miejsce było 1500 zł, za drugie 1200, a za trzecie 750 zł. Dla dorosłych za zdobycie pierwszego miejsca przewidziano 2000 zł, drugiego 1500 zł, a za trzecie 1000 zł.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *