GMINA OSTRÓDA: WARSZTATY TWORZENIA GIER BEZ PRĄDU W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM W TYROWIE

W dniu 16 listopada br.  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tyrowie w Gminie Ostróda zostały przeprowadzone online warsztaty dla uczniów kl. VI – VII pn. Projekt – Warmia i Mazury. Projekt zakładał przeprowadzenie warsztatów tworzenia gier bez prądu, których tematem przewodnim jest kultura lokalna, regionalna Warmii i Mazur.

Wnioskodawca zorganizuje 68 trzygodzinnych warsztatów prowadzone przez 2 doświadczonych animatorów w szkołach podstawowych, których siedziby znajdują się w miejscowościach do 50.000 mieszkańców województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wnioskodawcy zależy niezmiennie na tym, aby kultura „wychodziła” z instytucji i zbliżała się jak najbardziej do uczestnika.

Warsztaty mają wzmacniać kompetencje kulturowe mieszkańców wsi, małych miasteczek. Mają łączyć przyjemne i kreatywne (tworzenie projektu gry) z pożytecznym (poznawanie i pogłębianie lokalnej historii, tradycji). Warsztaty komunikować mają pokolenia (dzieci uczą się od starszych, czerpią z ich wiedzy i doświadczenia), integrować dzieci/młodzież z seniorami.

Źródło: Gmina Ostróda

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *