DZIECI ZE SZKOŁY W IDZBARKU I PRZEDSZKOLA W STARYCH JABŁONKACH SADZIŁY LAS

W kwietniu bieżącego roku w ramach zajęć edukacyjnych zorganizowane zostały akcje sadzenia lasu dla dzieci z Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach oraz dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku.

22 kwietnia w Leśnictwie Potok uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Idzbarku zapoznali się z cyklem rozwojowym lasu  oraz pod czujnym nadzorem Leśniczego Pana Łukasza Glica posadzili sadzonki dębu. Każdy z uczestników miał możliwość sadzenia drzewa.

W dniu 25 kwietnia Leśniczy Leśnictwa Warlity Pan Tomasz Ramczykowski gościł w Przedszkolu w Starych Jabłonkach przybliżając przedszkolakom codzienną pracę leśnika w ramach doradztwa zawodowego oraz opowiedział o tym jak rośnie las, jakie zwierzęta w nim żyją, opowiadał nie tylko o tych dużych ale i o tych najmniejszych z mikro i makrofauny.

Z kolei 26 kwietnia również dzieci z Przedszkola w Starych Jabłonkach przyszły na powierzchnię odnowieniową w Leśnictwie Gąsiory, gdzie Pan Marek Murzyn przekazał im interesujące informacje dotyczące pracy leśnika. Każde dziecko aktywnie uczestniczyło w sadzeniu młodych drzewek bukowych i modrzewiowych.

Podczas zajęć zwrócona została szczególna uwaga na problem śmieci w lesie. Wszyscy musimy dbać o naszą przyrodę.

Poprzez swoją aktywność dzieci działały na rzecz naszej ziemi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom  za mile i pożytecznie spędzony czas.

Maria Musierowicz-Czerwińska

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *