DRUŻYNA Z SZYLDAKA LAUREATEM KONKURSU „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”

Wczoraj, w czwartek 12 stycznia, został przeprowadzony etap parkowy XXII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski” przebiegającego w tym roku pod hasłem „Ptaki parków krajobrazowych”. Celem konkursu było wyłonienie drużyny, która będzie reprezentować Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich na etapie wojewódzkim konkursu.

Uczniowie rozwiązywali indywidualnie test ze znajomości tematu przewodniego konkursu oraz ze znajomości parków krajobrazowych województwa. O wyniku drużyny decydowała suma punktów zdobytych przez zespół.
I miejsce i awans do etapu wojewódzkiego zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku pod opieką pana Janusza Wiercińskiego w składzie: Amara Ezeobi, Izabela Glica oraz Oliwia Motylska.
Zwycięska drużyna w kwietniu br. pojedzie na finał wojewódzki do Welskiego Parku Krajobrazowego, gdzie będzie rywalizować z pozostałymi reprezentacjami parków krajobrazowych Warmii i Mazur o wejście do finału ogólnopolskiego.
Z kolei w etapie wojewódzkim Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego reprezentować będą uczniowie szkoły podstawowej w Starym Dzierzgoniu,
Gratulujemy!
Źródło: Gmina Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *