DNI EUROPEJSKO – EKONOMICZNE W PETÖFIM

W dniach 17- 20.02.2020 r. po raz 14 obchodzone były Dni Europejsko – Ekonomiczne. Tegoroczne hasło przewodnie obchodów w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petőfi brzmiało: „ Finase UE”. Podczas tego wydarzenia podjęto wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy na temat problemów gospodarczych i finansowych, z którymi boryka się UE.

 

W zmaganiach konkursowych o tematyce unijnej uczestniczyły klasy I PTEA, I GTSH, I GTEB, II TE, II THO, IV TEH, IV TS. Odbył się:
– Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej – laureat Sebastian Radzimiński,
– „Strefa euro”- laureatki Karolina Bujalska i Angelika Mastalerczuk,
– „ Ojcowie UE”- laureatka Klaudia Miecznikowska,
– Konkurs na najlepszą mapę obiektów zrewitalizowanych w Ostródzie ze środków UE – wygrała klasa I GTEB.
Młodzież brała udział także w Teście Wiedzy Ekonomicznej – laureat Beniamin Krawczyk. Ponadto odbyły się warsztaty gier planszowych „Gwiezdny express” oraz „DEBT BUSTERS”. W rozgrywkach gier planszowych bezkonkurencyjny okazał się Adrian Kołecki oraz Maciej Narwojsz. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła klasa I GTEB.
Uczniowie nie tylko rywalizowali ze sobą podczas konkursów. Byli uczestnikami spotkań, warsztatów:
– Klasa I PTEA brała udział w warsztatach w BNP PARIBAS w ramach projekty BAKCYL „Oszczędzanie przez inwestowanie”.
– Klasy II TE, II THO, IV TEH uczestniczyły w prelekcji Agnieszki Karłowicz ze Stowarzyszenia Inicjatyw Możliwych RzeczJasna na temat: „Co Ty wiesz o UE?”
– Klasy II TE i II TEH przystąpiły do Akademii Młodego Ekonomisty, której program jest realizowany przez wykładowców Wydziału Nauk Ekonomicznych UW-M w Olsztynie.
Uroczystość podsumowania Dni Europejsko – Ekonomicznych zaszczycił dr Kamil Kotliński z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW-M w Olsztynie, który wygłosił wykład „ Budżet w UE ”.
Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSZ im. S. Petőfi i Komisję Europejską- przedstawicielstwo w Polsce,
Wydarzenie zostało przygotowane przez nauczycielki- Elżbietę Lipniewicz- Wątłą, Agnieszkę Maraszek, Martę Kurek, Beatę Wietek. Nad oprawą gastronomiczną czuwała Wiesława Bartnicka i Barbara Łabacka.

Data: 24.02.2020 r.
Tekst i foto: Elżbieta Lipniewicz- Wątła

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *