„ŻYJ ZDROWO” – ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA W EKONOMIKU

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień Bez Papierosa. W związku z tym klasa I TI wzięła udział w programie profilaktycznym „Żyj zdrowo”, którego celem była promocja zdrowego stylu życia wolnego od nałogów.

W ramach programu na zajęciach z wychowawcą odbyły się wykłady dotyczące prawidłowego odżywiania i znaczenia aktywności fizycznej w życiu człowieka. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach online, prowadzonych przez Jakuba Zwalińskiego, trenera personalnego i wicemistrza świata w zawodach Mr Universe WPF

Młodzież mogła dowiedzieć się m.in. w jaki sposób ułożyć zbilansowaną dietę, na co zwracać uwagę kupując produkty żywnościowe, czego wystrzegać się w codziennej diecie, jak zadbać o prawidłową sylwetkę i masę ciała.

Istotnym elementem zdrowego trybu życia jest uprawianie sportu, dlatego na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie wykonywali ćwiczenia wyrabiające sprawność i koordynację ruchową. Zwieńczeniem klasowego programu profilaktycznego było przygotowanie kolażu ze zrobionych przez uczniów zdjęć, przedstawiających elementy zdrowego stylu życia, które młodzież włączyła do swojej codzienności.

Tekst i foto: K. Tańska

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *