ZSZ im Sandora Petofi w Ostródzie

MIMO PUNKTU SZCZEPIEŃ, UCZNIOWIE EKONOMIKA BĘDĄ ZDAWALI MATURY W SWOJEJ SZKOLE

Już za chwile rozpoczną się tegoroczne matury. Jak wiemy, w sali gimnastycznej ekonomika powstał Punkt Szczepień Powszechnych. W związku z tym zachodziło pytanie, gdzie tegoroczni maturzyści z ZSZ im. Sandora Petofi w Ostródzie będą zdawali swój jeden z najważniejszych egzaminów w życiu w przypadku, gdy pozostali uczniowie wróciliby do szkół. Gdyby nie udało się jej zorganizować w szkole, w grę wchodziło Centrum Użyteczności Publicznej w Białych Koszarach.

Jak informował na otwarciu punktu szczepień starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski, Powiat, który nadzoruje szkołę, posiada w swoich zasobach Centrum Użyteczności Publicznej, gdzie są te sale dość duże.

– W uzgodnieniu z Panem Dyrektorem (ZSZ im. Sandora Petofi w Ostródzie Henrykiem Rybackim – przyp. red) postanowiliśmy, że nie będziemy zmieniać lokalizacji Punktu Szczepień Powszechnych. Jeżeli będą matury i jeżeli w tym czasie dzieci wrócą do szkoły, to młodzież będzie korzystała z budynku starostwa (CUP). Nie będziemy zmieniać lokalizacji (Punktu Szczepień Powszechnych – przyp. red), żeby po prostu nie wprowadzać ludzi w błąd – poinformował starosta ostródzki.

Jak wiemy, uczniowie szkół średnich wciąż uczą się zdalnie. Dlatego, jak potwierdziliśmy,  uczniowie ekonomika będą zdawać egzamin dojrzałości w dobrze sobie znanych progach szkoły. Punkt szczepień, mieszcząćy się w sali gimnastycznej oddzielony jest od pozostałej cząści szkoły i ma osobne wejście.

W tym roku w ZSZ im. Sandora Petofi do matury przystąpi 128 maturzystów.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *