TO JUŻ 20 LAT OSTRÓDZKIEGO TOWARZYSTWA AMAZONKI!

Dziś w Centrum Użyteczności Publicznej miał miejsce Jubileusz 20-lecia działalności Ostródzkiego Towarzystwa AMAZONKI, podczas którego zobaczyć mogliśmy część artystyczną, wykład dr n. med. Barbary Szostakiewicz – specjalisty terapii onkologicznej oraz wręczenie statuetek „Przyjaciel Amazonek”.

Zarząd i Członkowie Towarzystwa wraz z Prezeską Ewą Wawrzonkowską zaprosili do wspólnego świętowania ponad 70 osób, w tym władze Ostródy, województwa warmińsko-mazurskiego, przedstawicieli samorządu, pedagogów, Amazonki z zaprzyjaźnionych klubów oraz przedstawicieli ośrodka onkologicznego Centrum Radioterapii i Usprawniania NU – MED w Elblągu.

Na ręce Prezes Ewy Wawrzonkowskiej Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak złożył słowa uznania za działalność i liczne osiągnięcia stowarzyszenia. Dziękując przy tym za ciężką pracę i trud włożony w działania na rzecz kobiet. Wyraził również wyrazy ogromnego szacunku dla poświęcenia i zaangażowania ostródzkich Amazonek.

Także wyrazy uznania składa Anna Tybińkowska, dyrektor zarządzająca NU – MED w Elblągu

„Nasza wieloletnia współpraca ze Stowarzyszeniami Amazonek to szczególne partnerstwo. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc i wspieranie naszych pacjentów. Ośrodek NU– MED w Elblągu, oprócz profesjonalnego wsparcia diagnostycznego i leczniczego, pomaga pacjentom w trakcie aktywnego leczenia w kontakcie z osobami po chorobie nowotworowej. Dzielenie się swoimi doświadczeniami, rozmowa czy dobre słowo – są nie do przecenienia i mają wymierny wpływ na efekty leczenia. Mamy nadzieję na kolejne, wspólne akcje profilaktyczne i działania na rzecz świadomości raka piersi. Współpracując, jesteśmy bardziej efektywni i skuteczniej pomagamy pacjentom” – mówi Anna Tybińkowska, Dyrektor Zarządzająca NU – MED w Elblągu.

Ostródzkie Towarzystwo „Amazonki” rozpoczęło swoją działalność wspierania kobiet dotkniętych chorobą nowotworową 20 lat temu, wraz z ówczesną Prezeską ginekolożką Elżbietą Ostrowską-Czupryńską. Od 2016 działalność kontynuuję Ewa Wawrzonkowska, Prezes Stowarzyszenia. Aktualnie aktywnymi członkiniami jest ponad 30 pań, a Stowarzyszenie przez lata pomogło setkom kobiet i ich rodzinom.

„20 lat to dla mnie również osobiście ważna data. 20 lat temu usłyszałam swoją diagnozę choroby nowotworowej. Dzisiaj bardzo się cieszę, że nasze zaproszenie przyjęło tak szacowne grono. To, co dla nas ważne jako Amazonek to rozpowszechnianie informacji, że z rakiem się nie walczy, że raka się leczy. Dlatego dziękujemy Pani Ordynator Oddziału Radioterapii  NU – MED w Elbląg dr  n. med. Barbarze Szostakiewicz, że podczas uroczystości będziemy mogli usłyszeć o nowościach w diagnostyce i leczeniu raka piersi – mówi prezeska Ostródzkiego Towarzystwa „Amazonki” – Ewa Wawrzonkowska

To nie pierwszy raz, kiedy lekarze i specjaliści z ośrodka onkologicznego Centrum Radioterapii i Usprawniania NU – MED w Elblągu oraz Elbląskiego Centrum Onkologii wspierają środowisko Amazonek swoją wiedzą. Ostatnio prelekcję wygłosił dr n. med. Piotra Winczura specjalista radioterapii onkologicznej i onkologii klinicznej oraz psychoonkolog  dr Karolina Filipowicz- Winczura.

Ponadto, w Ostródzie na co dzień z ramienia Elbląskiego Centrum Onkologii i NU- MED w Poradni Chirurgii Onkologicznej pracują między innymi dr n. med.Justyna Zygoń, dr n.med. Kamil Drucis oraz koordynatorka onkologiczna – Joanna Hincman.

Życzymy Paniom wielu sił i wytrwałości w dalszej działalności oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
Żródło: NU-MED, Miasto Ostróda, foto: Miasto Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *