POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE: UCZNIOWIE ZAPOZNALI SIĘ Z OFERTĄ SZKÓŁ ŚREDNICH

Tradycyjnie w Zespole Szkół Zawodowych im. St. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie 11 lutego  2019r odbyły się Targi Edukacyjne Powiatu Ostródzkiego.  W tym roku oferta skierowana była do uczniów ostatnich klas gimnazjów oraz szkół podstawowych, których czeka niebawem wybór dalszej drogi edukacyjnej.

W trakcie targów szkoły średnie prezentowały bogatą ofertę kierunków kształcenia, która ma przyciągnąć uczniów do tych placówek. Reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Bażyńśkiego również zachęcała do nauki w liceum.

Uczniowie mogli skorzystać z porad doradców zawodowych oraz psychologów. Wszystkich zebranych przywitała  dyrektor ZSZ im. Stanisława Staszica Anna Teodorowicz, następnie kilka słów do uczniów wygłosił Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski.

Kolejne kilkanaście minut zajęli uczniowie szkół średnich, którzy w krótkim programie zaprezentowali swoje szkoły.  Uczniowie Bażyniaka pięknie zatańczyli krakowiaka.

Po części oficjalnej rozpoczęły się spotykania i rozmowy z nauczycielami i uczniami przy stoiskach wybranych przez siebie szkół. Licealiści mają nadzieję, że rozwiali ich wątpliwości i pomogli podjąć decyzję  – w jakiej szkole kontynuować naukę po zakończeniu gimnazjum i szkoły podstawowej.

Wszystkim życzą dobrego wyboru, a tym, którzy tak wybiorą – do zobaczenia we wrześniu w murach Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie.

Jolanta Demczuk

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *