NOWE WIATY PRZYSTANKOWE W OSTRÓDZIE ZOSTANĄ ZDEMONTOWANE? WYSŁANO PISMO DO WYKONAWCY

Co dalej z przystankami autobusowymi w Ostródzie? Według naszych informacji jest realna możliwość, że zostaną… zdemontowane.

O problemach z nimi pisaliśmy wielokrotnie, m.in. tutaj: CO Z NOWYMI WIATAMI PRZYSTANKOWYMI ZA 740 TYS. ZŁ? BETONOWE PODSTAWY TO DRAMAT…

i tutaj: UMOWA NA WIATY Z WYKONAWCĄ ROZWIĄZANA! CO DALEJ? BĘDĄ DOKOŃCZONE CZY ZABRANE?

Na razie Urząd Marszałkowski wyraził pisemną zgodę na przedłużenie realizacji inwestycji do 30 czerwca 2022 roku.

Jak poinformował Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak:

Mamy niestety pecha, jeśli chodzi o wykonawcę. Jest to według naszej oceny wykonawca nieuczciwy – stwierdził Burmistrz Michalak. – Było porozumienie, na którym byli prawnicy nasz i wykonawcy, osobiście wykonawca oraz ja i Pan naczelnik (Łukasz Żarkiewicz – przyp. red). Zrobiliśmy porozumienie, że (wykonawca- przyp. red.) otrzyma kwotę 370 tys. zł. za wiaty istniejące, za pozostałą kwotę my sami dokończymy tę inwestycję, bo wykonawca nie chciał jej dokończyć. Niestety trwało to długo, (wykonawca -przyp. red.) nie odzywa się do nas i nie kontaktuje się po tym porozumieniu.

W związku z tym, że nie chce ich dalej dokończyć wystąpiliśmy do tego wykonawcy o zabrania tych wiat. W piśmie były kwoty za przechowanie tych wiat. Jeżeli okaże się, że nie będzie odpowiedzi, wykonawca nie będzie chętny do demontażu samych wiat lub nie przystąpi do realizacji porozumienia, to my (Miasto Ostróda – przyp. red) zrobimy drugi przetarg na zrobienie tych wiat.

Dzisiaj są czasy jakie są. Są wykonawcy różnego rodzaju, ale niestety Miasto Ostróda nie miało tego szczęścia, żeby wykonawca był na tyle uczciwy i chciał dokończyć tę inwestycję. Tak to wygląda na tę chwilę. Borykamy się z tą firmą, która się nie odzywa, prawnik nie odpowiada nam, bo nie ma takiego pełnomocnictwa, nie mamy z kim rozmawiać, dlatego pismo ostateczne poszło do wykonawcy.

Przypomnijmy, że: w postępowaniu na dostawę i montaż 35 wiat przystankowych w Ostródzie zamawiający, czyli Gmina Miejska Ostróda jako najkorzystniejszą wybrała ofertę złożoną przez KJ STAL Konrad Janiak, ul. Mieczysława Piotrowskiego 19/55, 08-110 Siedlce.

Wykonawca zaoferował wykonanie przedmiotu zamówienia za cenę: 740.000,00 PLN brutto.

Wykonawca zobowiązał się do realizacji przedmiotu zamówienia w terminie 150 dni od dnia podpisania umowy.
Wykonawca oświadczył, że na dostarczony przedmiot zamówienia udzieli gwarancji i rękojmi w okresie:
– na konstrukcję wiaty – liczba miesięcy – 48 miesięcy, licząc od dnia protokólarnego odbioru końcowego;
– na pozostałe elementy wiaty – 24 miesiące, licząc od dnia protokólarnego odbioru końcowego;
Czas reakcji w okresie gwarancji będzie wynosił 3 dni licząc od zgłoszenia Zamawiającego.

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *