NOC MUZEÓW 2021 W OSTRÓDZIE ZA NAMI

Wczoraj, w sobotę 15 maja w ostródzkim zamku odbyła się Noc Muzeów 2021. Ze względu na obecne warunki, wydarzenia zostały rozłożone w czasie i odbywały się głownie w dzień, jednak chwała organizatorom, ze mimo krótkiego czasu na przygotowanie wydarzenia, udało się je przeprowadzić.

Co działo się na zamku?

M.in. uroczyście otwarto wystawę „Żołnierzyki PRL i nie tylko” w sali wystaw czasowych, w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku odbyło się też spotkanie kolekcjonerów figurek historycznych, którzy przywieźli swoje bogate zbiory. Nie zabrakło pokazów i prelekcji.

Także w Sali Reprezentacyjnej Zamku Łukasz Szczepański, kierownik badań oraz archeolog ostródzkiego Muzeum prowadził prelekcję połączoną z prezentacją dotyczącą niezwykłego znaleziska „Skarbu monet karolińskich gminy Biskupiec” Odkrycie to jest pierwszym na terenie naszego kraju skarbem denarów karolińskich, znaleziskiem wyjątkowym w skali Europy Środkowej i Wschodniej oraz ogromnym sukcesem lokalnych badaczy, przedstawicieli Stowarzyszenia Detektorystycznego „Gryf” oraz zaangażowanych w prace wolontariuszy.
W tym samym czasie na dziedzińcu Zamku ku uciesze najmłodszych miały miejsce pokazy, walki rycerskie oraz bicie monet.
Tegoroczną Noc Muzeów zakończył spacer z Piotrem Lisowskim z Zachodniomazurskiego Stowarzyszenia Przewodników, który opowiedział chętnym o średniowiecznej Ostródzie.

Warto dodać, że w dzień odbyły się także tradycyjne spacery z przewodnikami w ramach Tajemnic Starej Ostródy, połączone z rejsem po Jeziorze Drwęckim

Miasto Ostróda/Muzeum w Ostródzie/red. Foto: Miasto Ostróda, Muzeum w Ostródzie

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *