DZIEŃ DZIECKA Z POLICJANTAMI, M.IN. W MIŁAKOWIE, TURZNICY, ZWIERZEWIE CZY STARYCH JABŁONKACH

1 czerwca swoje święto obchodziły wszystkie dzieci. Z tej okazji podczas minionego weekendu ostródzcy policjanci brali udział w licznie zorganizowanych festynach i imprezach plenerowych przygotowanych z myślą o najmłodszych.

Ostródzcy policjanci zapraszani na festyny organizowane w naszym powiecie zawsze bardzo chętnie w nich uczestniczą: prezentują sprzęt, który na co dzień wykorzystują do służby i opowiadają o zawodzie, rozmawiają o bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że policjanci podczas każdej służby, każdego dnia, dbają o bezpieczeństwo nas wszystkich, a w szczególności dzieci. Działają prewencyjnie i profilaktycznie, a także edukacyjnie organizując różnego rodzaju, spotkania, pogadanki na temat bezpieczeństwa w szkołach, przedszkolach czy na festynach.

Praktycznie w całym kraju policjanci włączają się w organizację tego szczególnego święta. Na stoiskach policyjnych można wziąć udział w warsztatach, obejrzeć radiowozy, motocykle i przyjrzeć się wielu innym atrakcjom związanym z zawodem policjanta. W tym roku nasi policjanci dotarli m.in. do Miłakowa, Zwierzewa, Starych Jabłonek, Turznicy czy na strzelnicę w Kaczorach gdzie odbywał się Strzelecki Dzień Dziecka.

(mp), KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *