BIBLIOTEKA POWIATU OSTRÓDZKIEGO PODSUMOWAŁA ROK 2021

Początek każdego roku to czas podsumowań i rozliczeń ubiegłego. Również Biblioteka Powiatu Ostródzkiego pokusiła się o takie zestawienie.

W 2020 roku podjęte zostały ważne decyzje dotyczące działalności Biblioteki – tradycyjne nośniki treści zastąpiły nośniki elektroniczne, użytkownikom zapewniono bezpłatny dostęp do e-booków w serwisach Legimi, IBUK Libra oraz Empik Go.

Zmieniła się też lokalizacja Biblioteki, która od stycznia 2021 roku mieści się w Centrum Użyteczności Publicznej. Nowa lokalizacja pozwoliła na realizację bogatej oferty wydarzeń adresowanych do różnych grup. 

Pandemia sprawiła, że działalność kulturalną rozpoczęto dopiero w maju. W ciągu tych ośmiu miesięcy odbyło się prawie osiemdziesiąt wydarzeń – spotkań autorskich, wystaw, wernisaży, odczytów, spektakli, koncertów, a uczestniczyło w nich blisko trzy tysiące osób.

Wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu, zrealizowaliśmy obchody Roku kardynała Stefana Wyszyńskiego i zorganizowaliśmy pierwszy Przegląd Artystyczny „Cztery Pory Roku”.

Byliśmy partnerem podczas organizacji finału WOŚP w Ostródzie, Dni Gizewiusza, Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia i projektu M14STO Sztuki. – informuje Biblioteka Powiatowa

Przy Bibliotece działają Dyskusyjne Kluby Książki, Teatr Stolikowy „To My”, Grupa Literacka „Między Słowami” i Koło Szachowe.

Podjęto współpracę z instytucjami, organizacjami i twórcami, m.in. z Teatrem Rapsodycznym Dobra Wspólnego, Stowarzyszeniem M14STO, Centrum Kultury Prus Wschodnich w Ellingen, Oficyną Wydawniczą „Retman” w Dąbrównie. Przy bibliotece działa i wspiera jej działalność ARS et LIBER Stowarzyszenie Twórców Kultury i Przyjaciół Biblioteki w Ostródzie.

To był dobry rok. Cieszymy się, że tak chętnie nas Państwo odwiedzali, daje to nam dodatkową motywację do dalszych działań. Obiecujemy, że Was nie zawiedziemy również w roku bieżącym i przygotujemy odpowiednią ofertę kulturalną dla każdego. – kończy swoje sprawozdanie Biblioteka

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *