BĘDZIE REFERENDUM O ODWOŁANIE WÓJTA GMINY GRUNWALD? JEST JUŻ KOMITET REFERENDALNY

Po ostatnich wydarzeniach w Gminie Grunwald, związanych ze sławnymi listami Wójta Adama Szczepkowskiego do wojewody i premiera, które odbiły się głośnym echem w całej Polsce, mówiło się o tym, że szybko powstanie inicjatywa referendalna mająca na celu jego odwołanie. O samym liście pisaliśmy tutaj: http://www.ostrodaflesz.pl/paszkwil-wojta-gminy-grunwald-do-wladz-corki-radnych-to-lesbijki-i-inne-kwiatki/

Tak też się stało. Dziś do Komisarza Wyborczego w Elblągu wpłynęło zawiadomienie o tym, że grupa mieszkańców Gminy Grunwald zamierza wystąpić z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwowłania Wójta Gminy Grunwald ze stanowiska przed upływem kadencji.

W skład komitetu referendalnego weszli: Jadwiga Dymkowska, Sylwia Sadowska-Yusufoglu, Małgorzata Schmidt, Alina Szymańska, Dariusz Borkowski i Piotr Kołodziejski. Pisma informacyjne otrzymali wójt i Komisarz Wyborczy w Elblągu.

Teraz czas na zbieranie podpisów. Organizatorzy mają na to 60 dni.
Jak czytamy m.in. w informacji organizatorów, zamieszczonych na fanpagu Punkt Przedszkolny Stebark:
Po absolutnym skandalu jakim była treść listów Adama Szczepkowskiego skierowanych do wojewody i premiera i w związku z brakiem jakiejkolwiek refleksji ze strony wójta zawiązaliśmy komitet referendalny. (…)
Apelujemy do wszystkich przyzwoitych mieszkańców Gminy Grunwald o poparcie inicjatywy. Abstrahując od długiej listy zarzutów o charakterze politycznym najważniejszy powód dotyczy naruszenia elementarnych zasad człowieczeństwa. Spór w działalności politycznej jest rzeczą naturalną. Nie można jednak kierując się nienawiścią kłamać, pomawiać, manipulować i co gorsza atakować Bogu ducha winnych ludzi.
Przypomnijmy, że w zeszłym roku dobyło się w Gminie Grunwald referendum o odwołanie Rady Gminy, które nei było wiążące z powodu zbyt małej frekwencji. Jak będzie tym razem?

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *