ZMODERNIZUJĄ MOLO PRZY WYCIĄGU NART WODNYCH NA POTRZEBY WYCIĄGU I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – JEST ZAMÓWIENIE

Miasto Ostróda ogłosiło zamówienie na modernizację molo przy wyciągu nart wodnych z wiodącym przeznaczeniem na potrzeby wyciągu nart wodnych z przystosowaniem do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Termin składania ofert to 20 wrzesień 2021. Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia (brutto) to 990 tys. zł. Przypomnijmy, że niedawno ruszył remont mola głównego wraz z altaną. Pisaliśmy o tym tutaj: MOLO WRAZ Z ALTANĄ NA BULWARZE NAD JEZIOREM DRWĘCKIM JUŻ CAŁKIEM ZAMKNIĘTE

Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.:

a) wykonanie robót budowlanych związanych z modernizacją pomostu, w tym: rozbiórkę istniejącego pomostu drewnianego w celu remontu – wymiana elementów konstrukcyjnych i odbudowa pokładów z platformą widokową.
Pale – stalowe istniejące.
Konstrukcja drewniana szkieletowa – podłużnice, poprzecznice, oczepy drewniane.
Pokłady – drewniane z bali drewnianych drewno C30 min. 50/120 mm impregnowane ciśnieniowo.
Balustrady – systemowe, szkło bezpieczne w stali nierdzewnej, jedna furtka otwierana. Elementy zewnętrzne.

Stan istniejący:

Pomost wykonany jest w konstrukcji drewnianej oparty na zabetonowanych palach stalowych rur Ø 273/7 mm wbitych w grunt nośny dna jeziora, deski pomostu gr. 50 mm, podparcie desek pomostowych na podłużnicach o wymiarach 14×16 cm z drewna świerkowego bale oparte na kleszczach drewnianych 2x10x25 cm z drewna świerkowego, obejmują górne części pali w sposób sztywny i nieprzesuwny.
Powierzchnia pomostu 821 m2.

b) wykonanie robót budowlanych związanych z modernizacją zaplecza technicznego wyciągu nart wodnych, w tym- przebudowa pomieszczeń dla obsługi wyciągu nart wodnych z pomostem pływającym startowym (przewidzianym do bieżącego remontu), konstrukcja drewniana szkieletowa z drewna C 30, dach kryty papą termozgrzewalną dwukrotnie, dwie rolety antywandalowe z kasetami z napędem ręcznym, stolarka aluminiowa (witryny, drzwi), instalacja.

wyciąg nart wodnych

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *