zamek Ostróda

ZAGŁOSUJ NA SZLAK ZAMKÓW GOTYCKICH W KONKURSIE „NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY 2022”

DO 31 PAŹDZIERNIKA 2022 ROKU TRWA INTERNETOWE GŁOSOWANIE W KONKURSIE NA „NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY 2022”, KTÓRY ORGANIZUJE POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA.

W konkursie można głosować na atrakcje turystyczne z poszczególnych województw.

O cenne głosy w kategorii „Certyfikat internautów” zabiega również Szlak Zamków Gotyckich – szlak turystyczny o długości około 750 km, który przebiega przez województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie oraz warmińsko-mazurskie.

Łączy 16 zamków krzyżackich, biskupich i kapitulnych w północno-wschodniej Polsce, które położone są od siebie w odległości średnio 50 km. W województwie warmińsko-mazurskim są to zamki w Ostródzie, Nidzicy, Działdowie, Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim, Kętrzynie, Rynie oraz Giżycku. W innych regionach zamki znajdują się w Bytowie, Malborku, Sztumie, Kwidzynie, Prabutach, Gniewie, Nowem nad Wisłą oraz Człuchowie.

Zamki oznakowane są tablicami informacyjnymi z wizerunkiem całego szlaku. Szlak oznakowany jest także znakami drogowymi.

Głosowanie potrwa do 31 października 2022 roku (do godz. 23:59). Laureat konkursu zostanie objęty programem promocji Polskiej Organizacji Turystycznej.

GŁOSUJ

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *