WYPADEK, 2 KOLIZJE, MULTUM PIJANYCH KIEROWCÓW I 1 PO ŚRODKACH ODURZAJĄCYCH NA DROGACH POWIATU W WEEKEND

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 2 niegroźnych kolizji oraz 1 wypadku drogowego. Zatrzymano 7 nietrzeźwych kierujących w tym dwóch rowerzystów oraz mężczyznę, który odważył się wsiąść za kierownicę po tym jak zażył środki odurzające.

W sobotę (09.04.22) w godzinach porannych w m. Samborowo kierujący samochodem m-ki bmw w wyniku zmęczenia zasnął za kierownicą swojego pojazdu i uderzył w słup ogrodzeniowy jednej z posesji. Razem z 31-letnim kierującym podróżowało jeszcze dwóch innych mężczyzn. W wyniku zdarzenia jeden z nich z obrażeniami kręgosłupa został przewieziony do szpitala. Okoliczności wypadku będą teraz wyjaśniane w toku policyjnego dochodzenia.

W piątek (08.04.22) późnym wieczorem policjanci posterunku policji w Łukcie zatrzymali do kontroli samochód volkswagen, którym kierował 30-letni mężczyzna. Dziwne zachowanie mężczyzny wskazywało na możliwość kierowania pojazdem po środkach działających podobnie do alkoholu. Jak się okazało mężczyzna prowadził swój samochód po tym jak zażył środki odurzające. Mając powyższe na uwadze pobrano od niego krew do badania oraz zatrzymano prawo jazdy. Razem z w/w w pojeździe znajdował się 34-latek przy którym ujawniono prawie 2 gramy amfetaminy. Teraz obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa będą tłumaczyli się przed sądem.

Również w piątek (08.04.22) funkcjonariusze ostródzkiej Straży Miejskiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki ford, którego 36-letni kierowca, na jednej z ulic jednokierunkowych miasta jechał pod prąd. Jak się okazało wpływ na poprawność odczytywania znaków drogowych miał stan psychofizyczny mężczyzny. Znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

W piątek (08.04.22) w m. Dylewo gm. Grunwald patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli motorower marki ZIIP, którym kierował 28-letni mieszkaniec gminy. W toku czynności ujawniono, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie 2 promili w jego organizmie.

Tego samego dnia w miejscowości Szyldak zatrzymano do kontroli 42-letniego rowerzystę, który poruszał się swoim jednośladem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie 2 promili alkoholu w jego organizmie. Na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 2500,- złotych

Wczoraj rano (10.04.22) w Ostródzie, patrol policji zatrzymał do kontroli 44-letniego kierującego fordem, który poruszał się swoim pojazdem po ulicach miasta będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik badania to prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Również w niedzielę w miejscowości Ostrowin gm. Ostróda funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 48-letniego kierującego, który kierował swoim fiatem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało obecność ponad 2 promili tego środka w organizmie mężczyzny. W/w zatrzymano prawo jazdy.

Natomiast w m. Bałcyny, gm. Ostróda policjanci ostródzkiej drogówki zgłosili kontrolę drogową motoroweru torq, którego 49-letni kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna postanowił kierować swoim pojazdem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Niechlubną listę nieodpowiedzialnych i pozbawionych wyobraźni kierujących minionego weekendu zamknął rowerzysta, który w miejscowości Ryn gm. Ostróda został zatrzymany do kontroli przez patrol policjantów ruchu drogowego. 58-latek kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad 2 promili. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500,- złotych.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *