WYCHOWANEK SOKOŁA PAWEŁ DAWIDOWICZ W WĄSKIEJ KADRZE NA MECZE Z ANGLIĄ, WĘGRAMI I ANDORĄ!

10 dni temu informowaliśmy Was o tym, że wychowanek Sokoła Ostróda Paweł Dawidowicz po kilku latach znów otrzymał powołanie do szerokiej Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Dziś, 15 marca, selekcjoner zawęził grupę piłkarzy do 27, jednak nadal jest w niej Paweł Dawidowicz. Tym samym piłkarz dostał powołanie na mecze z Węgrami, Andorą i Anglią w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2022.

Czy ostródzianin zagra w którymś z tych meczów? Bardzo byśmy chcieli zobaczyć go na murawie!

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa 5 marca po raz pierwszy ogłosił szeroką kadrę zawodników, a dziś wybrał ostateczną grupę piłkarzy na marcowe zgrupowanie drużyny narodowej oraz mecze eliminacji mistrzostw świata 2022 z Węgrami (Budapeszt, 25.03.2021, godz. 20:45), Andorą (Warszawa, 28.03.2021, godz. 20:45) i Anglią (Londyn, 31.03.2021, godz. 20:45).

Cieszy wiadomość, że wśród powołanych znalazł się wychowanek Sokoła Ostróda, reprezentujący obecnie barwy włoskiego Hellasu Verona Paweł Dawidowicz! W obecnym sezonie Paweł Dawidowicz prezentuje się bardzo solidnie i jest mocnym punktem zajmującego 8-me miejsce tabeli ligi włoskiej zespołu. W tym sezonie Dawidowicz wystąpił w 19 spotkaniach dla Hellasu.

26-letni zawodnik dotychczas jeden raz wystąpił w koszulce z białym orłem na piersi, był też powołany do szerokiej kadry przez Adama Nawałkę przed Mistrzostwami Europy w 2016 roku i mundialem w 2018 roku, jednak ostatecznie nie pojechał na żadną z tych imprez.

Trzymamy kciuki, by wychowanek ostródzkiego Sokoła Paweł Dawidowicz stał się etatowym reprezentantem Polski za kadencji nowego selekcjonera Paulo Sousy i wydatnie pomógł drużynie w wyjeździe na Mistrzostwa Świata, a także zagrał na turnieju o Mistrzostwo Europy.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *