UWAGA OSTRZEGAMY! JUTRO WIATR NAWET DO 100 KM/H W POWIECIE OSTRÓDZKIM!

IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed niezwykle silnym i porywistym wiatrem dla większości Polski. ostrzeżenie zostało wydane także dla powiatu ostródzkiego, iławskiego, olsztyńskiego i innych na Warmii i Mazurach.

IMGW prognozuje wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do około 100 km/h! z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią nad ranem i w pierwszej połowie dnia.

Prawdopodobieństwo wystąpienia to aż 90%. W związku z tym apelujemy o zabezpieczenie wszystkim przedmiotów, które mogłyby się przemieszczać i najważniejsze – uważajcie na siebie.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 3 w nocy poniedziałku 17 stycznia do godz. 17:00 tego samego dnia.

Przed niebezpiecznym zjawiskiem ostrzega także Meteo Ostróda – Powiatowe Centrum Prognostyczne

Jak możemy przeczytać:

Apogeum zjawisk w naszym powiecie prawdopodobnie ( zgodnie z najnowszymi danymi ) należy spodziewać się w poniedziałkowy poranek między 05:00-09:00 mowa tu przede wszystkim o wzrastającymi porywami wiatru związane właśnie z zaostrzającym się gradientem ciśnienia. Najnowsze wyliczenia modeli numerycznych wskazują, że prędkość wiatru może dochodzić do 80-100 km/h ( lokalnie wartości +100 km/h )

Więcej przeczytacie na facebooku Meteo Ostróda – Powiatowe Centrum Prognostyczne

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *