UWAGA! ZERWANE DACHY, POŁAMANE DRZEWA, NIE KURSUJĄ POCIĄGI PRZEZ STARE JABŁONKI

Pełne ręce roboty mają właśnie ostródzcy strażacy. Cały czas przyjmowane są zgłoszenia o skutkach gwałtownej burzy, która przechodzi właśnie przez powiat ostródzki.

Zerwana została trakcja kolejowa w okolicy Starych Jabłonek. Ruch Pociągów między Ostródą a Starymi Jabłonkami został wstrzymany – na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy zostanie usunięta awaria.

Ostródzcy strażacy  otrzymują wiele zgłoszeń związanych z połamanymi drzewami. Działania prowadzone są na szeroką skalę. Jak poinformował nas st. kpt. Grzegorz Różański, obecnie wpływa do stanowiska kierowania w Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie zgłoszenie za zgłoszeniem, a strażacy – zarówno zawodowi z KP PSP Ostróda, jak i z OSP w całym powiecie, mają mnóstwo pracy.

Uwaga – niektóre drogi mogą być nieprzejezdne – połamane drzewa blokują przejazd. W całym powiecie mnóstwo drzew ucierpiało.

W wyniku silnego wiatru zerwane zostały także dachy w powiecie. W Wenecji w Gminie Morąg burza zniszczyła obóz harcerski. Ewakuowano wypoczywających harcerzy i opiekunów.

Jak pisze do nas Arkadiusz Drozd zajmujący się tematyką m.in. burz:

Burze uaktywniły się za Ostródą, tam gdzie jest największe skupisko jezior i lasów, które to dały energię zwiększenia aktywności burzowej. Od Mazowsza nadciągają kolejne burze, ale nie wiadomo czy nie stracą na sile wędrując w naszym kierunku.

Foto: Arkadiusz Drozd

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *