UROCZYSTA ZMIANA SŁUŻBY W JEDNOSTCE RATOWNICZO-GAŚNICZEJ W OSTRÓDZIE

Zmiana służby w dniu 31 stycznia w ostródzkiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej miała szczególny charakter. Po raz ostatni przeprowadził ją st. kpt. Grzegorz Różański, a tym samym po blisko dwudziestu latach służby pożegnał się z ostródzką JRG.

Z dniem 1 lutego st. kpt. Grzegorz Różański, po wcześniejszym okresie delegacji, został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Olsztynie, gdzie będzie pełnił funkcję rzecznika prasowego Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
St. kpt. Grzegorz Różański służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Ostródzie rozpoczął w 2003 roku jako absolwent Centralnej Szkoły Aspirantów PSP w Częstochowie. Przez niemal cały okres służby związany był z JRG Ostróda, gdzie przechodził kolejne szczeble kariery. Od 2015 roku nieprzerwanie pełnił funkcję Zastępcy Dowódcy JRG Ostróda. W ciągu tych lat brał udział w setkach interwencji na terenie całego kraju. Był współtwórcą, a następnie Dowódcą Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Ostróda”. Jednocześnie od 2015 roku odpowiadał za kontakt z mediami pełniąc funkcję oficera prasowego KP PSP w Ostródzie.
Przez wiele lat reprezentował Komendę Powiatową oraz Wojewódzką podczas uroczystości państwowych jako członek Pocztu Sztandarowego oraz Dowódca uroczystości. Przez wszystkie lata dał się poznać jako funkcjonariusz niezwykle zaangażowany w służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej w powiecie ostródzkim.
Po uroczystej zmianie służby w imieniu załogi Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Łukasz Jasiński złożył st. kpt. Grzegorzowi Różańskiemu podziękowania za dotychczas pełnioną służbę i wzorową współpracę. Następnie funkcjonariusze i pracownicy cywilni wręczyli swojemu koledze symboliczne upominki wraz z gratulacjami awansu i życzeniami dalszych sukcesów zawodowych oraz w życiu prywatnym.
St. kpt. Grzegorzowi Różańskiemu gratulujemy awansu i życzymy sukcesów na nowym stanowisku!
KP PSP Ostróda, zdjęcia: sekc. Michał Chachuła

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *