ULICAMI OSTRÓDY I MORĄGA PRZEJDĄ DROGI KRZYŻOWE – INFORMUJEMY O TRASIE

Jutro oraz w zbliżającą się środę ulicami Ostródy i Morąga przejdzie Droga Krzyżowa. Jak co roku o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia zadbają ostródzcy policjanci.

Drogi Krzyżowe ulicami miast tradycyjnie organizowane są tuż przed Wielkanocą. W ten sposób wierni Kościoła Rzymskokatolickiego naszego powiatu wspólnie wspominają mękę i śmierć Chrystusa. Tegoroczne wydarzenia odbędą się jutro (31.03.23) w Ostródzie oraz w najbliższą środę (5.04.23) w Morągu. Ich uczestnicy przy asyście policjantów dbających o bezpieczeństwo w trakcie nabożeństw przejdą ulicami miast. Apelujemy o stosowanie się do sygnałów i poleceń wydawanych przez policjantów kierujących ruchem oraz zachowanie ostrożności podczas uczestnictwa w wydarzeniu.

Ostróda 31.03.2023 r.

Procesja w tym dniu wyruszy około godziny 20:00 z kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny do kościoła Św. Dominika Savio kolejno ulicami: Sienkiewicza, Jana Pawła II, Pieniężnego, 11-go Listopada – przez środkowy przejazd kolejowy, Mickiewicza, Placem Tysiąclecia i Św. Dominika Savio.

Morąg 05.04.2023 r.

Procesja w tym dniu wyruszy o godzinie 19:00 z kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła ulicami Herdera, Kasprowicza, przez Rondo Pałacowe, ul. Dąbrowskiego, Rondo Elbląskie, ul. Szpitalną, ul. Mickiewicza, ul. 11-go Listopada, Rondo Ratuszowe, ul. Krzywa i zakończy się na ul. Herdera.

KPP Ostróda, (mp), zdjęcie jest ilustracją do tekstu, archiwum prywatne Ostróda Flesz

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *