TRAGEDIA POD MORĄGIEM! ROWERZYSTA I KIEROWCA TOYOTY ZGINĘLI NA MIEJSCU!

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj, w poniedziałek 4 października około godz . 17:30 tuż pod Morągiem, na drodze wylotowej w kierunku Olsztyna i Ostródy, w miejscowości Silin. Zginęły 2 osoby – rowerzysta i kierowca osobowej toyoty.

Jak poinformowała nas podkom. Anna Balińska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, w miejscowości Silin doszło do potrącenia rowerzysty, który zginął na miejscu. Około 300 metrów dalej kierujący samochodem osobowym marki toyota wpadł do rowu, gdzie też poniósł śmierć na miejscu.

Policja ustalała okoliczności tych zdarzeń oraz czy miały one ze sobą związek. – informuje podkom. Anna Balińska. – Według wstępnych ustaleń 51- letni kierujący toyotą z nieustalonych przyczyn zderzył się z kierującym rowerem 60- latkiem po czym zjechał z drogi, najechał na przydrożne drzewo i wpadł do rowu. Obaj uczestnicy zdarzenia zginęli na miejscu. Na polecenie prokuratora ciała zostały zabezpieczone w prosektorium celem przeprowadzenia sekcji zwłok oraz szczegółowych badań.

Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności oraz przyczyn tego zdarzenia.

Wszystko wskazuje na to, że rowerzysta został śmiertelnie potrącony właśnie przez toyotę.

St. Kpt. Grzegorz Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie informował, że w momencie przybycia służb na miejsce tragedii zarówno rowerzysta, jak i znajdujący się w oddaleniu około 300 metrów kierowca samochodu osobowego nie żyli. Obrażenia kierowcy były bardzo poważne. Siła uderzenia  bya bardzo duża – samochód osobowy uderzył w drzewo – najprawdopodobniej na pewnej wysokości – nawet około 2-3 metrów nad jezdnią. Dach samochodu był całkowicie oderwany, a drzewo na tej wysokości było rozszczepione. Obrażenia kierowcy były tak duże, że nie miał najmniejszych szans na przeżycie.

W odległości około 300 metrów od tego miejsca był leżący rowerzysta, także nie żyjący w wieku około sześćdziesięciu lat.  – mówi st. kpt. Grzegorz Różański

Na miejsce udał się m.in. Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie st. kpt Rafał Napiórkowski

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, zmarły rowerzysta był najprawdopodobniej mieszkańcem Gminy Morąg.

Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin – policjanci kierowali samochody na objazdy. Na miejscu pracowali policjanci po nadzorem prokuratora.

Fot: st. kpt. Bogdan Grzymowicz, KP PSP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *