SZKUTNICY DŹWIĘKÓW Z OSTRÓDY LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU SZANTY I PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ W SŁUPCY

W sobotę 23 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbył się III Ogólnopolski Konkurs Szanty i Piosenki Żeglarskiej. Na scenie zaprezentowało się 9 wykonawców: zespołów i solistów, którzy zgłosili się do konkursu. Wśród nich była także mocna ekipa z Ostródy czyli Szkutnicy Dźwięków.

Organizatorem festiwalu była formacja Gumowe Szekle. Uczestników oceniało jury w składzie: Wojciech Harmansa, Ireneusz Herisz i Andrzej Andrzejewski.

Ostródzki zespół w składzie: Piotr Duda (śpiew, gitara basowa), Andrzej Olszko (śpiew, gitara akustyczna), Łukasz Lemanowicz (śpiew, gitara akustyczna), Mirosław Jagielski (gitara elektryczna solowa) i Janusz Rzepka (perkusja) zaprezentował 5 piosenek w tym dwie przedpremierowe: „Nasza załoga” i „Przygoda”.

Szkutnicy Dźwięków wywarli swoim występem duże wrażenie na jury i ostatecznie w konkursie zajęli II miejsce. Pierwsze miejsce przypadło formacji Kapitan Thorn, a trzecie zespołowi Zrefowani.

Kilka słów o zespole przekazał nam jego menadżer Piotr Górski:

Zespół powstał wiosną 2021 roku w Ostródzie. Tworzą go doświadczeni muzycy, grający wcześniej w różnych zespołach (m.in. LOKA), część z nich od wielu lat gra w różnych konfiguracjach koncerty i eventy z repertuarem żeglarskim, choć  nie tylko. Do konkursu w Słupcy wybraliśmy 5 utworów z powstającego właśnie (w całości autorskiego) program piosenki żeglarskiej i morskiej pod szyldem Szkutnicy Dźwięków. Mamy nadzieję, że to nie ostatni sukces, bowiem w kalendarzu na ten rok mamy zaplanowany udział w jeszcze kilku przeglądach i konkursach tego typu.

W nadchodzącym sezonie zespół będzie można zobaczyć na koncerty w niektórych miejscowościach portowych na Mazurach, także w Ostródzie – 25 czerwca przy okazji Ostródzkich Dni Morza.

Gratulujemy ostródzkim Szkutnikom Dźwięków, którzy tak świetnie zaprezentowali się podczas festiwalu i czekamy na ich występy na żywo w Ostródzie i okolicach.

Na nagraniu poniżej możecie obejrzeć występ Szkutników Dźwięku podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Szanty i Piosenki Żeglarskiej oraz obejrzeć krótką fotorelację.

tekst: red.

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *