SPOTKANIE W OSTRÓDZKIEJ BIBLIOTECE Z KATARZYNĄ KALICIŃSKĄ I MAŁGORZATĄ KALICIŃSKĄ, CZYLI CO DALEJ PO ROZLEWISKU?

W czwartek 13 czerwca w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostródzie odbyło się spotkanie z Małgorzatą Kalicińską i Katarzyną Kalicińską.

Katarzyna Kalicińska to producentka czterech części serialu „Życie nad rozlewiskiem”, a Małgorzata to jej ciotka autorka serii książek „Rozlewisko”. Obie panie napisały powieść ”A miało być tak pięknie”. Premiera książki odbyła się 15 maja tego roku.
Jest to historia uniwersalna pełna emocji. Można w niej znaleźć relacje z: rodzicami, z dziećmi, z przyjaciółkami. Ta książka to samo życie. Bohaterka powieści ma w sobie 90% z Katarzyny.
Praca nad powieścią wyglądała tak, że Katarzyna napisała całość stylem mocno skondensowanym ( fejsbukowo – komentarzowym), a Małgorzata ubrała tekst.
Panie uzupełniały się w wypowiedziach. Katarzyna nie ma zamiaru pisać dalszej części, choć Małgorz
ata i obecni na sali czytelnicy gorąco ją do tego namawiają. Współautorka powieści tłumaczy, że ma temperament ADHD. Nie ma natomiast talentu i cierpliwości do wymyślania historii. Nie chce też opisywać sytuacji, jakie zdarzają się na planie filmowym. Uważa, że wszystko o aktorach jest w Sieci i trudno jest przebić Internet. Przytacza tu powiedzenie: „Kłamiesz, jak zdjęcie profilowe na Facebooku”.
Natomiast Małgorzata Kalicińska twierdzi, że nie wszystkie ludzkie historie nadają się na książkę. Obecnie większość tematów literackich i filmowych kręci się wokół trudnych i smutnych spraw: „siedzimy w psychodelce”. Tymczasem ludzie potrzebują trochę dobrego i pogodnego nastroju, dlatego jej literatura „paraduje po słonecznej stronie ulicy”.

Katarzyna Kalicińska zachęca do przeczytania książki również mężczyzn, ponieważ uważa, że powieść może wzbogacić ich wiedzę o kobietach. Czeka też na szczere recenzje.
Ma plan – ekranizację książki „A miało być tak pięknie”. Stwierdza wprost: „Z ta myślą napisałyśmy książkę” .

Tekst i zdjęcia: Janka Gukiewicz

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *