SALON SPORTU: SPOTKANIE W OSTRÓDZKIEJ BIBLIOTECE ZE ZNAKOMITYMI SĘDZIAMI SPORTOWYMI

W najbliższy czwartek – 30 lipca – o godzinie 17:00 na dziedzińcu zamku w Ostródzie odbędzie się spotkanie ze Zbigniewem Czaplą i Wojciechem Krztoniem w ramach „Salonu Sportu”. Goście to znakomici sędziowie – pierwszy z nich to czołowy sędzia piłki ręcznej, a drugi sędziuje pierwszoligowe mecze piłki nożnej.

Spotkanie jest niezwykle rzadką okazją do spotkania i rozmowy z arbitrami, o których pracy często się dyskutuje, ale rzadko mamy możliwość wymieniać opinie bezpośredni z nimi. Nie zabraknie na pewno tematu różnych kontrowersji, ale poznamy także życie i pracę sędziego od kulis.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu ostródzkiej biblioteki zatytułowanego „W świetle jupiterów – wielki sport w małej bibliotece”, dlatego istotną częścią spotkania będą prezentacje fragmentów biografii sportowych mówiących o sędziowaniu –  i dyskusja na ich temat z zaproszonymi gośćmi.

„Salon Sportu” będzie wydarzeniem cyklicznym. Kolejne spotkania biblioteka planuje zrealizować 13 sierpnia i 27 sierpnia, a nazwiska gości zostaną ogłoszone na spotkaniu z sędziami. Wiemy, że będą to duże nazwiska zawodników związanych z piłką nożną i piłką ręczną.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Uczestnicy proszeni są o zabranie maseczek, gdyż spotkanie odbywa się w specjalnej kwarantannie sportowej.

Profil wydarzenia na facebook’u: https://www.facebook.com/events/699844903912700/

Zachęcamy także do polubienia profili SALON SPORTU na facebook’u i na twitterze.

Portal Ostróda Flesz jest jednym z partnerów medialnych wydarzenia.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *