Zamknij

RZEŹBA MIĘŚNI BEZ SIŁOWNI I ĆWICZEŃ

08:28, 09.09.2022 redakcja
Skomentuj

Nadmiar tkanki tłuszczowej i niezbyt mocno rozbudowane mięśnie to cechy sylwetki, które przez nikogo nie są pożądane. Zaradzenie temu problemowi wymaga wiele czasu i wyrzeczeń, przede wszystkim w zakresie regularnego uprawiania aktywności fizycznej. Medycyna estetyczna dysponuje jednak metodami, które umożliwiają osiągnięcie wymarzonej figury w krótkim czasie, praktycznie bez wysiłku. Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznaj innowacyjny zabieg truSculpt Flex!

Co to jest truSculpt Flex?

TruSculpt Flex to innowacyjna metoda wyszczuplania i rzeźbienia sylwetki. Umożliwia odchudzanie bez wysiłku, którego jedynym efektem ubocznym może być nieznaczne zmęczenie mięśni w miejscu zabiegowym. W celu osiągnięcia założonych rezultatów, innowacyjne urządzenie medyczne wywołuje skurcze o odpowiednim kierunku i intensywności. Procedura jest bezpieczna i bezbolesna, a przy tym daje spektakularne rezultaty.

Redukcja tkanki tłuszczowej i rzeźbienie mięśni metodą truSculpt Flex, wykonywane m.in. w Bieńkowscy Clinic w Częstochowie, odbywa się bez siłowni, za to przy użyciu specjalistycznych elektrod. Są one mocowane na skórze pacjenta za pomocą jednorazowych płytek żelowych. Pojedyncza sesja zabiegowa trwa 45-minut. Jej efekty można porównać do rezultatów wykonania 54 000 przysiadów lub brzuszków. Przyrost masy mięśniowej wynosi średnio 30%.

Efekty zabiegu są osiągane dzięki stymulacji biomedycznej, która polega na wywołaniu intensywnych skurczów mięśni. Miejsce przyłożenia głowicy urządzenia truSculpt Flex jest uzależnione od potrzeb i preferencji pacjenta. Celem zabiegu jest najczęściej:

  • wyszczuplenie brzucha,
  • wyszczuplenie ud i łydek,
  • wysmuklenie ramion,
  • ujędrnienie i napięcie pośladków,
  • rozbudowanie i wyrzeźbienie mięśni,
  • ogólna poprawa wyglądu sylwetki.

Oprócz efektów estetycznych, truSculpt Flex pozwala również na osiągnięcie celów medycznych. Zabieg może być stosowany jako element rehabilitacji po porodzie. Tego typu terapia pozwala również na przywrócenie właściwego napięcia mięśni u osób, u których nastąpiła znaczna utrata masy ciała w bardzo krótkim czasie. Rozbudowanie tkanki mięśniowej pomaga też pokonać dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa. To szczególnie istotne dla pacjentów, którzy prowadzą siedzący, mało aktywny tryb życia.

TruSculpt Flex - przebieg procedury

W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy truSculpt Flex to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów bezinwazyjnego modelowania sylwetki. Pacjenci polecają go sobie wzajemnie z uwagi na szybkie i widoczne na pierwszy rzut oka rezultaty.

Procedura składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich ma na celu przygotowanie, rozciągnięcie i rozgrzanie mięśni. Zostaje to osiągnięte poprzez spiralne napinanie włókien mięśniowych.

Druga faza zabiegu jest nakierowana na budowanie siły i wytrzymałości mięśni. W tym celu wywoływane są silne i długotrwałe skurcze, które pacjent odczuwa na zmianę z momentami rozluźnienia oraz relaksacji.

Trzeci etap to budowanie masy mięśniowej. Aby osiągnąć ten cel, wywołuje się szybkie, głębokie i intensywne skurcze. Włókna mięśniowe zostają uszkodzone w kontrolowany sposób, co pobudza organizm do ich wzmocnienia i powiększania.

Rezultaty terapii nie są widoczne od razu - stabilizują się stopniowo w ciągu 3-4 miesięcy po jej zakończeniu. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się przeprowadzanie 6-8 sesji zabiegowych. Pomiędzy poszczególnymi wizytami w gabinecie medycyny estetycznej powinno upłynąć od 2 do 7 dni. Po zakończeniu serii zalecane jest również przeprowadzanie zabiegów podtrzymujących efekty co 4-8 tygodni.

TruSculpt Flex - zalecenia i przeciwwskazania

Procedura truSculpt Flex nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Pierwszym etapem kwalifikacji do zabiegu jest konsultacja wstępna. W jej trakcie zostaje ustalony obszar pracy i oczekiwane rezultaty. Lekarz medycyny estetycznej ma także obowiązek wykluczenia przeciwwskazań. Tymczasową lub trwałą dyskwalifikację do zabiegu stanowią:

  • ciąża,
  • arytmia,
  • rozrusznik serca,
  • choroby zakaźne i zapalne skóry w obszarze poddawanym terapii,
  • niewyrównana niewydolność układowa.

W trakcie terapii i po jej zakończeniu niezwykle ważne jest przestrzeganie przez pacjenta przekazanych mu zaleceń. Obejmują one przede wszystkim dbanie o odpowiednią dietę i aktywność fizyczną. Szczególnie wskazane jest wypijanie 1,5-2,5 litra wody na dobę oraz spożywanie 1,2-2,2 gramów białek na każdy kilogram masy ciała.

(redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%