RADNI CHCĄ, BY W OSTRÓDZIE POWSTAŁA MIEJSKA SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Radni Rady Miejskiej w Ostródzie wnoszą do Burmistrza Zbigniewa Michalaka o wszelką pomoc w powołaniu samorządowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Szkoła miałaby powstać w oparciu o Projekt Rozwoju Ośrodków Tenisa Stołowego w ramach działań Ministerstwa Sportu. Radni uważają, że jest to szansa, aby ze środków rządowych powstała szkoła wielodyscyplinowa działająca we współpracy z klubami sportowymi z Ostródy i okolic.

Placówka mogłaby się mieścić w Szkole Podstawowej nr4 w Ostródzie, w pobliżu hali sportowej przy szkole, hali OCSiR, basenu miejskiego, jeziora Drwęckiego oraz stadionu lekkoatletycznego. Radni tak motywują ten wybór:

Ten wyjątkowy potencjał można wykorzystać do rozwoju dyscyplin lekkoatletycznych, tenisa stołowego, piłki nożnej i ręcznej, pływania oraz sportów wodnych (kajakarstwo, wioślarstwo) i wielu innych.

9 radnych wnosi o rozpoczęcie procedury powstania takiej szkoły przy przeprowadzeniu konsultacji społecznych. Chcą także, aby przekazanie SP nr4 na samorządową Szkołę Mistrzostwa Sportowego odbyło się w porozumieniu z Ministerstwem Sportu, Ministerstwem Edukacji Narodowej, klubami sportowymi z okolic i Ostródy oraz Polskim Związkiem Tenisa Stołowego, który wspiera trenera reprezentacji Tomasza Krzeszewskiego.

SMS byłby więc zapewne dużym wsparciem dla MLKS Ostródzianka, ale przede wszystkim jak piszą radni:

Szkoła Mistrzostwa Sportowego da nam dużo lepsze możliwości wychowania profesjonalnych sportowców, niż organizowanie pojedynczych klas sportowych w szkołach podstawowych.

Jakie korzyści i kolejne szanse rozwojowe  dla dzieci i młodzieży z Ostródy i okolic wynikłyby z powstania takiej placówki – nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć.

Pismo w sprawie powołania samorządowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego wpłynęło do Urzędu Miejskiego w Ostródzie 14 grudnia. Również Komisja Oświaty Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Ostródzie złożyła wniosek do przewodniczącego Rady Miejskiej Jacka Dudzina o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do utworzenia Miejskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie wraz z Ośrodkiem Rozwoju Tenisa Stołowego.

Warto dodać, że działania radnych w obu przypadkach związane są ze staraniami Polskiego Związku Tenisa Stołowego, który wspiera utworzenie Ośrodka Rozwoju Tenisa Stołowego w Ostródzie. Taka placówka mogłaby powstać w oparciu o pozyskane środków z Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego na lata 2018 – 2033.

W piśmie Komisji możemy przeczytać także, że:

Ministerstwo Sportu, które przeznacza środki finansowe na ten program oraz PZTS wspiera kluby w doposażeniu w sprzęt sportowy i szkoli kadrę trenerską pracującą w ośrodkach.

Co na to Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak?

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *