POŻAR GARAŻU W BRZYDOWIE (GM. OSTRÓDA)! POPARZONY CHŁOPIEC TRAFIŁ DO SZPITALA!

Wczoraj 29 czerwca około godz. 16:14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu wolnostojącego typu blaszak w miejscowości Brzydowo w Gminie Ostróda.

Na miejsce zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Ostródy oraz zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Brzydowa i Ornowa. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp z OSP Brzydowo. Na miejscu po potwierdzeniu pożaru okazało się również, że w wyniku zdarzenia poparzeniu uległ 11-letni chłopiec. Strażacy podjęli działania gaśnicze jednocześnie rozpoczęli udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Działania gaśnicze polegały na wprowadzeniu prądu wody do wnętrza garażu. – powiedział mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Przed dotarciem na miejsce pożaru działania gaśnicze podjęły również osoby postronne przy pomocy gaśnic proszkowych. Niestety pożaru nie udało się ugasić w ten sposób. Natomiast został on ugaszony przez strażaków. Udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy chłopcu, który uległ poparzeniu polegało na prowadzeniu wsparcia psychicznego i zaopatrywaniu poparzeń przez zakładanie opatrunków typu hydrożel. – dodał mł. bryg. Marcin Wiśniewski z KP PSP w Ostródzie.

W trakcie działań strażacy również ewakuowali z wnętrza garażu 11-sto kilogramową pustą, butlę po gazie propan-butan.

Po dotarciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego przejął on od strażaków poszkodowanego chłopca i przetransportował go do szpitala.

Według szacunków strażaków chłopiec uległ poparzeniom drugiego stopnia na ok. 50 % powierzchni ciała.

Jako przypuszczalną przyczynę zdarzenia strażacy wskazali wybuch gazu lub pary cieczy.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *