POŻAR DOMU W LUBAJNACH W GMINIE OSTRÓDA (FOTO+VIDEO)

Dziś w piątek 12 maja ok. godz. 9.00 doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Lubajnach w Gminie Ostróda.

Dziś doszło do pożaru budynku mieszkalnego, wielorodzinnego w Lubajnach. W momencie przybycia strażaków w domu były dwie osoby, a pożar był już mocno rozwinięty w jednej części budynku i zaczynał się przenosić na jego drugą część. Na dachu były widoczne płomienie. Paliło się poddasze oraz dach. Strażacy, którzy pracowali w aparatach oddechowych i na drabinach podali w sumie 4 prądy gaśnicze wody. Niestety ponieważ pożar był już mocno rozwinięty spaleniu uległo użytkowe poddasze oraz częściowo konstrukcja dachu.- powiedział mł. bryg. Marcin Wiśniewski oficer prasowy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie

Gasząc pożar strażacy starali się także nie dopuścić do jego rozwinięcia w drugiej części domu, aby tak się nie stało trzeba było również częściowo rozebrać konstrukcję dachu.

Na miejsce zadysponowano zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z :Ostródy, Starych Jabłonek, Idzbarku, Brzydowa oraz z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Zobaczcie akcję strażaków na nagraniach i zdjęciach.

Zdjęcia i nagrania: PB

 

 

 

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *