POSPRZĄTALI OKOLICE SZELĄGA WIELKIEGO W ZWIERZEWIE I FRAGMENTY DNA JEZIORA

W sobotę 2 października w Zwierzewie w Gminie Ostróda odbyła się akcja „Ratuj z Nami podwodny świat Warmii i Mazur”, której głównym organizatorem było Stowarzyszenie „Kraina Drwęcy i Pasłęki.

Obecni byli również wyspecjalizowani płetwonurkowie z Centrum Niezwykłych Nurkowań KROKODYLE. Partnerem akcji była Ostróda Recycling, która zapewniła odbiór zebranych wszelkich nieczystości. W pomoc przy organizacji akcji zaangażowała się także Gmina Ostróda, a aktywnie uczestniczył Grzegorz Kastrau – Zastępca Wójta Gminy Ostróda. Uczestnikami byli również pracownicy Informacji Turystycznej w Ostródzie oraz mieszkańcy Zwierzewa w tym dzieci.

Ogromną radość wszystkim uczestnikom sprawiły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Luba” w Lubajnach, które przygotowały przepyszną i gorącą zupę – co było udaną niespodzianką.
Serdecznie dziękujemy❣️ wszystkim uczestnikom. Bez Was nie byłoby takiego efektu🧹🗑️🌍.
Apelujemy również do wszystkich, abyśmy potrafili troszczyć się o świat przyrody🌼, który nas otacza🦉🦆🐿️🌱 – czytamy na profilu Stowarzyszenia Kraina Drwęcy i Pasłęki
Akcja zrealizowana w ramach projektu „Ekologicznie odpowiedzialni” i została współfinansowana💰przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Programu NOWEFIO na lata 2021-2030.
Źródło: Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *