W sobotę 2 października w Zwierzewie w Gminie Ostróda odbyła się akcja „Ratuj z Nami podwodny świat Warmii i Mazur”, której głównym organizatorem było Stowarzyszenie „Kraina Drwęcy i Pasłęki.
Obecni byli również wyspecjalizowani płetwonurkowie z Centrum Niezwykłych Nurkowań KROKODYLE. Partnerem akcji była Ostróda Recycling, która zapewniła odbiór zebranych wszelkich nieczystości. W pomoc przy organizacji akcji zaangażowała się także Gmina Ostróda, a aktywnie uczestniczył Grzegorz Kastrau – Zastępca Wójta Gminy Ostróda. Uczestnikami byli również pracownicy Informacji Turystycznej w Ostródzie oraz mieszkańcy Zwierzewa w tym dzieci.
Ogromną radość wszystkim uczestnikom sprawiły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Luba” w Lubajnach, które przygotowały przepyszną i gorącą zupę – co było udaną niespodzianką.
Serdecznie dziękujemywszystkim uczestnikom. Bez Was nie byłoby takiego efektu
.
Apelujemy również do wszystkich, abyśmy potrafili troszczyć się o świat przyrody, który nas otacza
– czytamy na profilu Stowarzyszenia Kraina Drwęcy i Pasłęki
O poprzednich akcjach pisaliśmy tutaj: SPRZĄTALI JEZIORA W GM. DĄBRÓWNO, GRUNWALD, MORĄG… CZAS NA ZWIERZEWO I SZELĄG WIELKI! PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI
Akcja zrealizowana w ramach projektu „Ekologicznie odpowiedzialni” i została współfinansowana
przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Programu NOWEFIO na lata 2021-2030.
