12 TYS. OSP I PONAD PÓŁ MILIONA STRAŻAKÓW ZAANGAŻUJE SIĘ W AKCJĘ SZCZEPIEŃ

Do akcji Narodowego Programu Szczepień zgłosiło się ponad 12 tys. OSP i ponad pół miliona strażaków. W najbliższym czasie można spodziewać się w gminach druhów OSP, którzy będą informować obywateli o Narodowym Programie Szczepień – ogłosił wiceminister Maciej Wąsik. We wtorkowej (2 lutego br.) konferencji prasowej na temat zaangażowania Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w realizację Narodowego Programu Szczepień wziął również udział Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, nadbryg. Andrzej Bartkowiak – komendant główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Andrzej Matczak – druh OSP.

Jak poinformował wiceminister Maciej Wąsik, wsparcie Narodowego Programu Szczepień przez strażaków polega na akcji informacyjnej oraz akcji dowożenia osób z ograniczoną mobilnością do punktów szczepień. – W grudniu w MSWiA zapadła decyzja o zaangażowaniu służb, w szczególności PSP w Narodowy Program Szczepień. Do połowy stycznia we wszystkich powiatowych komendach PSP odbyły się spotkania z wójtami, samorządowcami i przedstawicielami OSP – podkreślił wiceszef MSWiA. Jak dodał, w najbliższym czasie we wszystkich wsiach, niedużych miejscowościach i gminach można spodziewać się druhów OSP, którzy będą przychodzili z informacją na czym polega Narodowy Program Szczepień i w jaki sposób mogą udzielić pomocy w dotarciu do punktu szczepień.

Dotychczasowe zaangażowanie strażaków w Narodowy Program Szczepień podsumował również komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. – Z około 16 tys. jednostek OSP do akcji dowożenia na szczepienie zgłosiło się blisko 13 tys. jednostek, a blisko 14 tys. jednostek OSP będzie kolportować materiały informacyjne dot. Narodowego Programu Szczepień – poinformował nadbryg. Andrzej Bartkowiak. Jak dodał, do wczoraj strażacy dowieźli na miejsce szczepień 872 osoby – głównie osoby starsze, które miałyby kłopot, żeby dotrzeć na szczepienie.

Źródło: gov.pl

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *