POLICJANCI ZATRZYMALI ICH, KIEDY DZIELILI NARKOTYKI. USŁYSZELI ZARZUTY

Dobre rozpoznanie rejonu służbowego oraz kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać sprawców wykroczeń oraz przestępstw. Tak też było w przypadku trzech mieszkańców powiatu iławskiego, którzy posiadali przy sobie narkotyki.

Suscy policjanci podczas patrolu miasta jadąc jedną z lokalnych ulic, z jednego z garaży usłyszeli odgłosy kłótni. Funkcjonariusze natychmiast podeszli do budynku, który po chwili otworzył im młody mężczyzna trzymający w dłoni nóż. Bardzo zdziwił się obecnością policjantów. Kiedy funkcjonariusze weszli do środka wewnątrz garażu zastali tam kolejnych dwóch młodych mieszkańców powiatu iławskiego, a na środku stojący stół z wagą oraz znajdujący się na nim biały proszek.

Funkcjonariusze zatrzymali 20 – latka i jego dwóch kolegów. Badanie narkotestem wskazało, że na wadze była amfetamina. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyźni mieli przy sobie jeszcze po kilka zawiniątek z białym proszkiem. Mieszkańcy powiatu iławskiego zostali przetransportowani do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. Mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat”.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *