POLICJANCI URATOWALI BŁĄKAJĄCEGO SIĘ AMSTAFFA! PIES CZEKA NA SWOJEGO WŁAŚCICIELA W SCHRONISKU!

Był wystraszony i zagubiony. Błąkał się po jezdni. Okoliczności, w jakich się znajdował zagrażały jego bezpieczeństwu. Mowa tu o kolejnym czworonogu, któremu pomocy udzielili szczycieńscy policjanci. Mundurowi natychmiast odpowiedzieli na zgłoszenie otrzymane od świadka, który zaniepokojony widokiem zdezorientowanego psiaka błąkającego się po drodze, o swoich spostrzeżeniach poinformował miejscowych funkcjonariuszy. Dzięki właściwej reakcji osoby postronnej, za sprawą policjantów, amstaff trafił pod opiekę pracowników schroniska „Cztery Łapy w Szczytnie”, gdzie otoczony został specjalistyczną opieką.

W piątek (19.11.2021r.) około godz. 16:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że po jezdni w okolicach ulicy Władysława IV błąka się pies. Zgłaszający dodał, że zwierzę to może być agresywne. Jednak wygląda na bardzo zagubione, a okoliczności, w jakich się znajduje mogą zagrażać jego bezpieczeństwu.

Funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego opatrolowali wskazaną trasę i szybko odnaleźli zgubę. Okazało się, że był to pies rasy amstaff. Wystraszony, ale bardzo przyjaźnie nastawiony do mundurowych. Policjanci otoczyli czworonoga opieką, a następnie o ustaleniach poinformowali oficera dyżurnego. Dyżurny skontaktował się z pracownikami Schroniska „Cztery Łapy w Szczytnie”, którzy przyjechali na miejsce i przetransportowali psiaka do przytuliska.

Jeżeli Jesteś właścicielem/ką tego przesympatycznego czworonoga zgłoś się do miejscowego schroniska i odbierz go osobiście.

(ic/kh)

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *