PODPALIŁ STODOŁĘ NALEŻĄCĄ DO RODZINY ZNAJOMEGO, BO… SIĘ Z NIM POKŁÓCIŁ

Kara do 5 lat grozi 19-latkowi. Mężczyzna po tym jak pokłócił się ze swoim znajomym postanowił w zemście podpalić należące do jego rodziny budynki. Jak się okazało miał przy sobie amfetaminę. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Iławscy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące podpalenia stodoły, które miało miejsce w czwartek 21 października 2021 roku. Tego dnia policjanci prewencji w nocy (21.10.2021r.), kilka minut przed godziną 1:00 wracając z innej interwencji na terenie gminy Iława, zauważyli palącą się drewnianą stodołę.

Mundurowi natychmiast pojechali w miejsce pożaru i będąc tam jako pierwsi zaczęli go gasić. O zaistniałej sytuacji poinformowali oficera dyżurnego, który skierował na miejsce straż pożarną. Strażący po przybyciu dogasili tlące się elementy zewnętrzne jak i wewnętrzne stodoły oraz sprawdzili pozostałe budynki.

Dzięki szybkiej reakcji iławskich policjantów, a także straży pożarnej, nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia i ewentualnej tragedii. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków.

Ustalili, że sprawcą zniszczenia mienia poprzez podpalenie jest 19-latek. Jak się okazało mężczyzna pokłócił się ze znajomym i postanowił zniszczyć budynki, które należały do pokrzywdzonego. Policjanci zatrzymali 19-latka.

Okazało się, że to nie było jedyne przewinienie mieszkańca gminy Kisielice. Mężczyzna podczas zatrzymania przez policję posiadał przy sobie amfetaminę. 19-latkowi już zostały przedstawione zarzuty za popełnione przestępstwa. Kodeks karny za samo zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *