PODPALENIE? POŻAR W DOMU POGRZEBOWYM CHARONN W OSTRÓDZIE – VIDEO I SZCZEGÓŁY

Wczoraj w środę 2 czerwca doszło do pożaru na terenie Zakładu Przedpogrzebowego Charonn w Ostródzie przy ul. Paderewskiego.

Ostródzcy strażacy otrzymali zgłoszenie ok. godziny 23:30.

Jak poinformował nas st. kpt. Grzegorz Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, gdy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie przybyli na miejsce, na posesji zakładu przedpogrzebowego paliły się już dwa samochody. Jeden z pojazdów ustawiony był przy ścianie budynku, a drugi w oddaleniu kilku metrów przy drewnianym ogrodzeniu, które też już było zajęte ogniem. Na sąsiedniej posesji paliła się także duża pryzma palet.

Strażacy podali dwa prądy piany ciężkiej na palące się samochody i jeden prąd wody na pryzmę palet, aby ogień nie przeniósł się na budynki. Istniało takie ryzyko ponieważ stoją one w zwartej zabudowie.

Samochody zostały ugaszone. Udało się obronić budynek zakładu przedpogrzebowego. Nadpaliła się tylko jego elewacja-budynek nadaje się do użytku. Ugaszono także pryzmę palet na terenie zakładu znajdującego się na sąsiedniej posesji.

 

Jak powiedział st. kpt. Grzegorz Różański prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Dokładnie ustali to policja.

Informacje te potwierdzają się z wiadomościami zamieszczonymi przez Dom Przedpogrzebowy Charonn:

Serce się kraje, łzy cisną do oczu. Wczoraj tuż przed północą na naszą posesję włamał się chwast, najpierw uszkodził jedną z kamer potem podpalił auto na wieńce potem karawan, który dopiero co spłaciliśmy. Na swoje nieszczęście sprawca zapomniał o jeszcze jednej kamerze. Samochody doszczętnie spłonęły, mamy jeszcze 4 karawany więc damy radę. Spłonęło ogrodzenie oraz część elewacji, którą właśnie wyremontowaliśmy. Pozostał żal bo to kolejne podpalenie drugiej już firmy pogrzebowej w naszym mieście. Widać ból pośladków jaki sprawia nasza renoma i jakość usług, więc trzeba było podstawić nogę. Noc nie przespana, nerwy i ciśnienie na maksa a do tego bezsilność wypisana na twarzach we łzach ale podniesiemy się i działać będziemy tak jak przez ostatnie 30 lat. Dziękujemy pracownikowi sąsiedniej firmy za szybką reakcję na płonące auta i powiadomienie służb inaczej nie udałoby się uratować budynku biura i kaplicy. Dziękujemy Panu Szymonowi Gajewskiemu za pomoc w środku nocy przy uruchomieniu instalacji elektrycznej w budynku. Dziękuje przyjaciołom za wsparcie jakie okazali mi w nocy. Jeśli ktoś widział podejrzane auto, osoby około godziny 23:00-23:30 przy ulicy Paderewskiego 2b, lub wie kto jest sprawcą lub zleceniodawcą tego podpalenia to może liczyć na sporą nagrodę pieniężną zatem proszę o pomoc i udostępnianie posta… – czytamy na fanpagu Domu Przedpogrzebowego.

Film Youtube: Zaprzyjaźniony kanał Moto Piotras

Za filmik dziękujemy też czytelnikowi Jonatanowi Dereszkiewiczowi.

Zdjęcia: PB/Charonn, kanał youtube MotoPiotras

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *